Na Uprisingu zahrá aj skupina Švihadlo a 3gga & Emiliano

3gga & Emiliano
3gga & Emiliano Foto: myspace.com

BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) – Na piatom ročníku Uprising Reggae festivalu, ktorý sa uskutoční 24. a 25. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch, vystúpia aj česká formácia Švihadlo a nigérijsko-rakúska dvojica 3gga & Emiliano.

Skupina Švihadlo na festivale predstaví svoj zatiaľ posledný album Času je málo (2011), o produkciu ktorého sa postaral Mr. Cocoman.

3gga & Emiliano sa na Uprisingu predstavia už po piaty raz, pričom tento rok prídu aj so svojím dvorným producentom Bassrunnerom, ktorý má na svedomí ich najznámejšie hity Too Far, Satisfy Me a Illegal. Na svojej oficiálnej webstránke o tom informovali organizátori podujatia.

Na Uprising Reggae festivale sa tento rok predstavia aj jamajská legenda Lee „Scratch“ Perry, britská kapela Asian Dub Foundation, jamajský spevák Anthony B, britskí reggae a dancehalloví priekopníci Top Cat a Tenor Fly, britské zoskupenie Zion Train, jamajsko-americký spevák Tarrus Riley s The Blak Soil Band, legenda roots reggae Max Romeo, Deadly Hunta z Veľkej Británie, jamajská skupina Raging Fyah so speváčkou Etanou, česká hip-hopová skupina Prago Union, škótska formácia Mungo’s Hifi Soundystem s rapperkou Soom T, americká hip-hopová skupina Delinquent Habits, slovenská ska kapela Polemic, jamajský spevák Ras Zacharri, nemecká skupina Irie Révoltés, dvojica DJ Vadim a Yarah Bravo, ruský spevák Steppa Style, česká hip-hopová skupina Indy & Wich spolu s rappermi La4 a Nironicom, či srbská kapela Irie FM. Vstupenky na festival sú v predpredaji v sieti Ticketportal za 30 eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom