Nibali ide obhajovať triumf na Tour bez tradičného domestika

15. etapa Tour de France
Taliansky cyklista Vincenzo Nibali počas 15. etapy Tour de France, ktorá sa začala v meste Tallard a finiš má v Nimes. Foto: SITA/AP

ASTANA 30. júna (WEBNOVINY) – Už aj Astana zverejnila mená deviatich cyklistov, ktorí sa o niekoľko dní predstavia na Tour de France (4.- 26. 7.). Lídra Vincenza Nibaliho pri pokuse o obhajobu celkového triumfu budú podporovať Michele Scarponi, Jakob Fuglsang, Lars Boom, Lieuwe Westra, Tanel Kangert, Rein Taaramäe, Andrej Grivko a Dmitrij Gruzdev.

Medzi vyvolených kazašského tímu pre TdF sa nevošiel Nibaliho tradičný domestik Alessandro Vanotti, ktorý vynechal aj víkendové majstrovstvá Talianska, pretože je unavený po účasti na európskych hrách v Baku.

Poltucet zverejnených mien pomáhalo Nibalimu aj vlani, keď sa mu prvýkrát podarilo doviesť najcennejší žltý dres až do cieľa na najznámejšom parížskom bulvári Champs-Elysées. Výdatnou posilou by mal byť Holanďan Lars Boom, ktorý vlani ešte vo farbách Belkinu vyhral na TdF obávanú zmoknutú etapu na „kockách“ s cieľom v Arenbergu. Väčšinu tímu tvoria tí istí jazdci, ktorí podporovali Nibaliho aj na nedávnom prípravnom podujatí Critérium du Dauphiné. Skončil tam celkovo dvanásty.

„Bude to moja piata Tour de France a doteraz sa mi dvakrát podarilo skončiť na pódiu. Som šťastný z toho, aký silný tím sa okolo mňa vytvoril. Všetci vieme, že len tvrdá práca sa vypláca, a my sme pracovali naozaj tvrdo,“ cituje Nibaliho server cyclingnews.com. Tridsaťročný rodák z Messiny na Sicílii má v zbierke triumfy na všetkých troch súčastiach Grand Tour. Na Vuelte zvíťazil v roku 2010, na Giro d´Italia v roku 2012 a na Tour de France práve pred rokom. V sezóne 2012 bral tretie miesto.

„Hlavným cieľom bude získať opäť žlté tričko pre Vincenza a doviezť ho až do cieľa. Osobne by som rád vyhral etapu, vlani aj predvlani som bol v etapách raz druhý, takže verím, že do tretice to už vyjde,“ uviedol dánsky cyklista Jakob Fuglsang.

Video: Vincenzo Nibali na Tour de France 2014

Vincenzo Nibali at the 2014 Tour de France –Vincenzo Nibali at the 2014 Tour de France -Posted by Astana Cycling Team on 30. jún 2015

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jakob FuglsangLars BoomMichele ScarponiVincenzo Nibali