O víťazstve Podbrezovej rozhodol Leško, Ružomberok triumfoval a Senica s nulou na konte

FK Železiarne Podbrezová - FC Spartak Trnava.

PODBREZOVÁ 4. augusta (WebNoviny.sk) – Obhajca majstrovského titulu vo Fortuna lige Spartak Trnava si pripísal už druhú prehru 0:1 v sezóne, po Senici nestačil v sobotňajšom stretnutí 3. kola ani na Podbrezovú.

Leško sám pred brankárom

O všetkom rozhodol v úvode druhého polčasu Dávid Leško, ktorý sa po rýchlom protiútoku objavil pred brankárom Dobrivojom Rusovom úplne sám a bez problémov skóroval.

Slovenskému zástupcovi v Lige majstrov nepomohla ani nová posila Marek Bakoš, ktorý v Trnave hosťuje z Plzne a odohral celý duel. Spartak sa už v utorok 7. augusta predstaví v rámci 3. predkola LM na ihrisku srbského CZ Belehrad, odveta v Trnave je na programe o týždeň 14. augusta.

Žlto-zelení stihli odpovedať iba raz

Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v sobotňajšom derby v rámci 3. kola najvyššej slovenskej súťaže nad MŠK Žilina 3:1. Na rýchly gól domáceho Petra Gála-Andrezlyho z 3. min ešte dokázali žlto-zelení odpovedať, keď po rohovom kope skóroval obranca Filip Kaša, lenže v druhom polčase Ružomberčania definitívne prevážili zápas na svoju stranu vďaka Ismarovi Tandirovi z Bosny a Hercegoviny.

Ten v druhom dejstve skóroval dvakrát v priebehu piatich minút a posunul Liptákov minimálne na jeden deň na čelo ligovej tabuľky.

Nevyužitá penalta

Futbalisti Zlatých Moraviec získali vo Fortuna lige 2018/2019 prvé body a hneď vďaka vysokému víťazstvu 4:0 v sobotňajšom stretnutí 3. kola proti Senici. Portugalskému trénerovi Fredericovi Cordeirovi tak totálne nevyšla premiéra na lavičke Záhorákov.

Domáci viedli už od úvodu zápasu, keď Peter Čögley ideálne nacentroval na hlavu Ewertona. Druhý gól pridal na začiatku druhého polčasu z pokutového kopu Peter Orávik.

V 58. min zvýšil na 3:0 Tomáš Ďubek a následne mali hostia výhodu penalty, no Castaňeda ju nevyužil. Na konečných 4:0 pre Zlaté Moravce spečatil v 82. min Čögley.

Futbal – Fortuna liga 2018/2019 – 3. kolo

• výsledky sobotňajších zápasov

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 1:0 (0:0)
Gól: 56. D. Leško, bez kariet, rozhodovali: Pavlík – D. Hrčka, P. Bednár, 1685 divákov

Podbrezová: M. Kuciak – D. Magda, Krivák, M. Bartoš, Matúš Turňa – M. Baran, Obročník – D. Leško (90.+ Viazanko), Matúš Mikuš (86. Tereščenko), Bernadina (63. Breznaník) – Wiezik
Trnava: Rusov – L. Lupták, Hladík, Martin Tóth, Čonka – L. Greššák, E. Grendel (84. Š. Pekár) – Jirka, Dangubič (63. Jarovič), Miesenböck (65. A. Sloboda) – Marek Bakoš

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 3:1 (1:1)
Góly: 62. a 67. Tandir, 3. Gál-Andrezly – 18. Kaša, bez kariet, rozhodovali: D. Sedlák – B. Hancko, Ádám, 1921 divákov

Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose – E. Daniel (88. Kunca), D. Takáč, T. Kostadinov (82. Kmeť), Gál-Andrezly – Tandir (77. R. Kružliak)
Žilina: D. Holec – Vallo, Kaša, Králik, Holúbek – Cociuc, Fazlagič, Škvarka – J. Mihalík (85. L. Jánošík), Boženík (72. Balaj), Sluka (85. Gamboš)

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FK Senica 4:0 (1:0)
Góly: 3. Ewerton Paixao da Silva, 52. Orávik (z pok. kopu), 58. Ďubek, 82. Čögley, ŽK: 41. Banovič, 43. Ľ. Urgela, 45.+ B. Ľupták – 45.+ Ségbé Azankpo, 51. Taborda, 64. Otrísal, rozhodovali: Očenáš – T. Somoláni, Štrbo, 1896 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: A. Chovan – Čögley, Chren, Banovič, Brašeň – B. Ľupták – Dimitrijevič (15. J. Casado), Ewerton Paixao da Silva (75. J. Švec), Ďubek, Orávik – Ľ. Urgela (68. Duga)
Senica: Taborda – J. Herrera, Otrísal, R. Dias, J. Kotula – Solano (68. Celis), Zezinho, Cuadros (56. Nirennold), Tešija – Castaňeda, Ségbé Azankpo