Ak kupujete auto, overte si, či naň nie je uvalená exekúciaPri kúpe auta s

Pozor, nenaleťte! Na Slovensku sa bežne predávajú autá v exekúcii ( nasadoprava.sk)

Jazdené autá tvoria ročne až 50 % kúpených vozidiel na Slovensku. Aj napriek sprvu ušetreným peniazom, je dôležité zbytočne neriskovať a vozidlo si dobre skontrolovať. Kupujúci sa tak vyhne zbytočným nepríjemnostiam a nekúpi tzv. mačku vo vreci. Počet podvodov pri predaji áut, ktoré sú v exekúcií raketovo rastie. Nový majiteľ tak môže zabudnúť nie len na auto, ale aj peňaze.
Slováci uprednostňujú jazdené autá pred novými vozidlami

Prečo Slováci preferujú kúpu jazdenky zo zahraničia, keď sa na Slovensku vyrobí vyše milión áut ročne? ( nasadoprava.sk)

Automobilový priemysel na Slovensku jednoznačne ťahá našu ekonomiku. Tvorí až 13% celkového HDP krajiny. Na našom území sa nachádzajú 4 veľké automobilové závody, ktoré zamestnávajú desaťtisíce ľudí a ročne produkujú viac ako milión vozidiel. Slováci však o nové vozidlá záujem nemajú, stále viac uprednostňujú „jazdenky“. Prečo je to tak? 
Ojazdených vozidiel na Slovensku rapídne pribúda

Zo Slovenska sa stáva vrakovisko ojazdených áut zo zahraničia ( nasadoprava.sk)

Staré ojazdenené vozidlá, ktoré v Západnej Európe nespĺňajú kritéria a povolené hranice vypúšťaných emisií do ovzdušia, sa vo veľkom dovážajú do Strednej a Východnej Európy. V posledných rokoch počet jazdených áut z cudziny rapídne stúpa. Jedným z dôvodov je relatívne nízka cena a mylná predstava o „dobrom“ stave takéhoto vozidla.