Prezident Kiska chce vystúpiť v parlamente so správou o stave republiky

Andrej Kiska, Andrej Danko
Zľava: Prezident SR Andrej Kiska a predseda NR SR Andrej Danko počas príchodu na rokovanie 6. schôdze NR SR, na ktorej prezident vystúpil so správou o stave republiky. Bratislava, 16. jún 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš.

BRATISLAVA 13. júna (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska požiadal plénum Národnej rady Slovenskej republiky, aby mohol v stredu 14. júna pred poslancami NR SR vystúpiť so správou o stave republiky.

Mika správu o činnosti RTVS neprednesie

O žiadosti prezidenta informoval v úvode 18. schôdze podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd). Kiska so správou vystúpi pri príležitosti tretieho výročia inaugurácie. Správu predniesol poslancom aj v roku 2015 aj v roku 2016. Inaugurácia prezidenta bola 15. júna 2014.

Poslanci v úvode schôdze žiadali zaradiť do programu viaceré body, avšak žiadny z nich na program nepribudol.

Poslanec Branislav Gröhling (SaS) žiadal, aby minister školstva Peter Plavčan (nom. SNS) predniesol informáciu o stave reformného dokumentu Učiace sa Slovensko, poslanec Jozef Viskupič (OĽaNO-NOVA) navrhoval, aby generálny riaditeľ RTVS Václav Mika predniesol v rokovacej sále správu o činnosti RTVS.

Krajniak s návrhmi nepochodil

Poslanec Milan Krajniak (Sme rodina) žiadal, aby minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) predniesol v parlamente zoznam ľudí, ktorí si v rokoch 2012 až 2016 uplatnili vratky DPH vyššie ako 500 tisíc eur.

Krajniak nepochodil ani s návrhom predložiť zoznam dlžníkov na DPH nad 500 tisíc eur v rokoch 2012 až 2016. „V tomto štáte sa ročne na DPH stratí viac ako 2,2 miliardy eur. Tridsať percent DPH sa v tomto štáte neodvedie. Chcem vedieť prečo a kto za to môže,“ povedal Krajniak.

Zákonodarcovia sa dohodli, že budú rokovať až do dvadsiatej hodiny večer a prestávka bude od 13-tej do 14-tej hodiny. Zasadať budú aj v pondelok, pričom hlasovať o prerokovaných legislatívnych návrhoch nebudú v pondelok ani v piatok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaBéla BugárBranislav GröhlingJozef ViskupičMilan KrajniakPeter KažimírPeter PlavčanVáclav Mika
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky