Republikánovi Romneymu chýba vzrušenie z Baracka Obamu

Mitt Romney
Foto: SITA/AP

TAMPA 31. augusta (WEBNOVINY) – Republikánsky uchádzač o post amerického prezidenta Mitt Romney vo štvrtok formálne prijal nomináciu svojej strane do novembrového boja o Biely dom.

Rodák z Detroitu vo svojom ťažiskovom prejave na záver republikánskeho zjazdu vo floridskej Tampe prisľúbil znovunaštartovanie ekonomiky USA, ktorá podľa neho utrpela pod vedením súčasného prezidenta Baracka Obamu.

Ten podľa neho okrem iného rozdelil krajinu, ktorá uverila jeho predvolebným sľubom. Podľa skúseného manažéra však Amerika nepotrebuje nič „komplikované alebo vážne“, iba pracovné príležitosti, „veľa pracovných miest“, povedal 65-ročný republikán.

„Nádej a zmena mali silný ohlas. Ale dnes by som sa vás spýtal jednoduchú otázku: Ak ste cítili vzrušenie, keď ste volili Baracka Obamu, nemali by ste sa takto cítiť aj teraz, keď je prezidentom? Niečo je zle s tým, ako naložil so svojou funkciou prezidenta, keď najlepší pocit ste mali v deň, keď ste ho volili,“ povedal zjazdu Romney, ktorého prišiel do Tampy podporiť aj známy herec Clint Eastwood.

Obrazom: Mitt Romney oficiálne prijal kandidatúru na prezidenta

„Dnes pre nás nadišiel čas zahodiť sklamanie z posledných štyroch rokov za seba, odložiť bokom rozdiely a vzájomné obviňovanie sa. Teraz nadišiel čas obnoviť prísľub Ameriky,“ burcoval publikum mormón Romney, ktorého prejav naživo prenášali aj americké televízie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaClint EastwoodMitt Romney