Samsung pokračuje vo výrobe LCD už bez Sony

Panel
Foto: Samsung

BRATISLAVA 26. decembra (WEBNOVINY) – Za podiel Sony v spoločnom podniku S-LCD Corporation, zaplatí Samsung v hotovosti temer 940 miliónov dolárov. Dôvodom je reštrukturalizácia, ktorá práve prebieha v Sony s cieľom opäť dostať výrobu televízorov do zisku po období strát, trvajúcom už sedem rokov.

Tento obchod zároveň znamená, že Samsung sa stáva najväčším svetovým výrobcom televízorov a plochých televíznych panelov. Spoločný podnik existoval od roku 2004, no v priebehu posledných troch rokov obchod s LCD panelmi poznačila globálna ekonomická kríza a klesajúce ceny LCD panelov, čo sa negatívne podpísalo na jeho ziskovosti. Neznamená to však, že Sony chce z obchodu s LCD panelmi a televízormi vycúvať. Aj naďalej ich bude kupovať od Samsungu za štandardné trhové ceny v množstvách, ktoré bude potrebovať. Nebude sa však podielať na ich výrobe.

Analytici sa zhodujú, že obchod bol najmä pre Sony správnym ťahom, uskutočneným v správnom čase a mal by prispieť ku konsolidácii pomerov pri výrobe LCD televízorov danej značky. Samsung si zas od neho sľubuje väčšiu flexibilitu v usmerňovaní a regulácií množstva produkovaných panelov konkrétneho typu. O obchode medzi Sony a Samsungom informoval napríklad server BBC.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Samsung