SaS chce funkciu Smeráka Valockého pre škandál v nemocnici

Valocký
Riaditeľ nitrianskej fakultnej nemocnice Jozef Valocký je tiež poslancom Smeru. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) – Strana SaS vyzýva ministerku zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú, aby odvolala z funkcie riaditeľa Fakultnej nemocnice v Nitre Jozefa Valockého.

Podľa strany sa riaditeľ „nečestným počínaním skompromitoval“ v kauze vymazania informácií zo zdravotnej dokumentácie pacienta.

„Zároveň očakávame, že potrestanej detskej reumatologičke Zuzane Pechočiakovej, ktorá na zásahy do zdravotnej dokumentácie upozornila, bude poskytnutá účinná satisfakcia,“ uvádza strana vo svojom písomnom vyjadrení.

Strana SaS zároveň očakáva, že dôkladne posúdia konanie prednostky Kliniky novorodencov, detí a dorastu Aleny Ďurišovej, ktorá informáciu týkajúcu sa liečby novorodenca vymazala.

„Domnievame sa, že ide o natoľko závažné skutočnosti, ktoré by nemali zostať bez povšimnutia orgánmi činnými v trestnom konaní. Na základe neodborného postupu bol ohrozený život dieťaťa a následné machinácie s jeho zdravotnou dokumentáciou mali zahladiť stopy,“ vyhlásil predseda SaS Richard Sulík.

Zuzana Zvolenská sa podľa SaS udržala tento týždeň v kresle ministerky vďaka podpore poslancov Smeru, hoci dôvody na jej odchod z funkcie sú presvedčivé. „Ministerka Zvolenská vo vláde Smeru by teraz mala podniknúť disciplinárne kroky proti Valockému, poslancovi Smeru, čo vyzerá ako sci-fi. Teraz jasne vidíme, aké škodlivé sú politické nominácie,“ povedal Sulík.

Prednostka detskej kliniky v Nitre mala zabieliť v karte dojčaťa dôležitú medicínsku informáciu. Riaditeľ nitrianskej fakultnej nemocnice Jozef Valocký, ktorý je aj zároveň členom Smeru, to poprel. Na škandál poukázala pediatrička, ktorú neskôr preložili z lôžkového oddelenia na príjmovú ambulanciu a vzali osobný príplatok.

Viac o škandále v nitrianskej nemocnici sa dočítate v TOMTO ČLÁNKU.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef ValockýRichard SulíkZuzana Zvolenská
Firmy a inštitúcie FN NR Fakultná nemocnica NitraSaS Sloboda a Solidarita