Smeru klesá podpora, vládu by nezostavil sám

Fico
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) – Ak by sa parlamentné voľby konali počas najbližšieho víkendu, vyhrala by ich strana Smer-SD s podporou 39 percent.

So 75 získanými mandátmi si tak Smer-SD pohoršil oproti februáru, keď z prieskumu vyšiel so 40,2 percenta. K zostaveniu vlády by mu v marci chýbal jeden mandát.

Druhé miesto by obsadila SDKÚ-DS so ziskom 8,9 percenta, ktorá by mala 17 kresiel v parlamente. Nasledovalo by hnutie OĽaNO s 8,5 percenta a 16 kreslami. Oproti februáru si polepšilo KDH, zo 7,5 percenta mu preferencie stúpli na 7,8 percenta a získalo by tak 15 mandátov.

Most-Híd by volilo 7,7 percenta a dostal by 15 kresiel. Do parlamentu by sa dostala ešte strana Sloboda a Solidarita so 6,5 percenta a dvanástimi mandátmi. Liberáli zaznamenali najväčší posun hore od februára, keď mali 5,1 percenta.

LIPšIC
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis pre televíziu TA3, ktorý vykonala na vzorke 1 100 respondentov starších ako 18 rokov v dňoch 1. až 5. marca.

Pred vstupom do parlamentu by zostala podľa prieskumu Nová väčšina Daniela Lipšica a SNS so 4,5 percenta. Strana maďarskej komunity by získala 4 percentá, Ľudovej strane – Naše Slovensko by dalo hlas 2,4 percenta respondentov.

KSS zaznamenala v prieskume výsledok 2,1 percenta hlasov a Mečiarova ĽS-HZDS 1,5 percenta. Preferencie sú vypočítané zo 62 percentnej účasti. Voliť by nešlo 19 percent respondentov a rovnaký počet bolo nerozhodnutých.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico
Firmy a inštitúcie NOVA Nová väčšinaSMER-SD