Snoop Dogg vydá funkový album pod pseudonymom Snoopzilla

Snoop Dogg
Snoop Dogg Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 16. októbra (WEBNOVINY) – Americký rapper Snoop Dogg oznámil, že svoj najbližší album vydá pod pseudonymom Snoopzilla.

Pôjde o štúdiovku 7 Days Of Funk, ktorú nahráva so spevákom a hudobníkom Dâm-Funkom. Album vyjde 10. decembra, pričom dvojica z neho už predstavila singel Faden Away.

Snoop presne vedel, na čo myslím bez toho, aby som to musel vysloviť. Podľa toho poznáte, že si s niekým rozumiete po umeleckej stránke. Je to hip-hop, ale je v tom taktiež počuť hudba, na ktorej sme vyrastali, či už sú to Zapp, Evelyn „Champagne“ King alebo Patrice Rushen,“ uviedol Dâm-Funk, vlastným menom Damon G. Riddick.

Snoop Dogg, vlastným menom Calvin Cordozar Broadus Jr., debutoval v roku 1993 albumom Doggystyle.

Nasledovali nahrávky Tha Doggfather (1996), Da Game Is To Be Sold, Not To Be Told (1998), No Limit Top Dogg (1999), Tha Last Meal (2000), Paid Tha Cost To Be Da Boss (2002), R&G (Rhythm & Gangsta): The Masterpiece (2004), Tha Blue Carpet Treatment (2006), Ego Trippin‘ (2008), Malice N Wonderland (2009) a Doggumentary (2011). Jeho zatiaľ poslednou štúdiovkou je reggae album Reincarnated (2013), ktorý vydal pod pseudonymom Snoop Lion.

Na svojom konte má tiež spoločný album Mac & Devin Go To High School (2011) s Wiz Khalifom, ktorý bol zároveň soundtrackom k rovnomennému filmu. V ňom obaja rapperi stvárnili hlavné úlohy. Snoop Dogg sa ako herec predstavil tiež v snímkach Training Day (2001), Starsky a Hutch (2004), Keď to rachne, zahučíme (2004) alebo Nájomníci (2005). Rapper bol už 15-krát nominovaný na cenu Grammy, zatiaľ však ani raz neuspel.

https://youtube.com/watch?v=gCkNxuepBW8

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Snoop Dogg