Snowdenov otec je už v Rusku, pricestoval za synom

Snowden
Edward Snowden Foto: SITA/AP

MOSKVA 10. októbra (WEBNOVINY) – Otec bývalého spolupracovníka amerických tajných služieb Edwarda Snowdena, ktorý stojí za odhalením škandálu okolo sledovania komunikácie miliónov ľudí, pricestoval vo štvrtok do Ruska, kde sa chce po prvýkrát stretnúť so svojím synom.

Novinárom po prílete na moskovské letisko Šeremetevo povedal, že sa chce osobne viac dozvedieť o momentálnej situácii svojho syna, ktorému Rusko udelilo dočasný azyl.

„Chcem s ním tiež prediskutovať všetky právne možnosti,“ povedal Lon Snowden, ktorý sa hneď na letisku stretol so synovým právnikom Anatolijom Kučerenom.

Snowden starší tiež povedal, že so synom nebol v poslednej dobe v žiadnom kontakte a nevie, aké sú jeho ďalšie zámery.

Tridsaťročný Edward Snowden mohol začiatkom augusta po viac ako mesiaci opustiť moskovské letisko Šeremetevo, keďže ruské úrady mu priznali dočasný štatút utečenca. Rusko bývalého spolupracovníka amerických tajných služieb odmietlo vydať do vlasti, kde ho po zverejnení podrobností o programoch sledovania internetovej a telefonickej komunikácie obvinili z viacerých zločinov. Američan je jedným z favoritov na zisk ľudskoprávnej Sacharovovej ceny udeľovanej Európskym parlamentom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Edward Snowden