Peter Sagan má šancu vyhrať 3. etapu Tour de France, koncovka by mu mala sedieť

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: www.facebook.com.

VERVIERS 3. júla (WebNoviny.sk) – Tretia etapa na cyklistickej Tour de France 2017 by vzhľadom na svoj profil, dĺžku a územie, ktorým prechádza, mohla mať prívlastok Ardenská klasika. Meria 212,5 km a jazdiť sa bude územím troch krajín.

Prelink 2.jpg

Štart bude mať v belgickom Verviers, rodisku víťaza tohtoročného monumentu Okolo Flámska Philippa Gilberta, 130 km povedie cez územie Luxemburska a jej záver sa odohrá v Longwy na severovýchode Francúzska.

Cyklisti navštívia známy okruh F1

Pelotón už po 20 km navštívi známy motoristický okruh formuly Spa-Francorchamps a jazdiť sa bude aj po cestách najstaršej cyklistickej klasiky Liége-Bastogne-Liége.

Zvlnený profil s piatimi horskými prémiami nižších kategórií nahráva vyznavačom cyklistických klasík, čiže jednorazových pretekov, medzi ktorých patrí aj slovenský líder tímu Bora-Hansgrohe Peter Sagan.

A keďže cieľovej méte predchádza 1,6 km dlhé stúpanie III. kategórie s priemerom 5,8% na úzkych cestách s množstvom zákrut, v závere by si to mali rozdať klasikári na čele s úradujúcim olympijským víťazom či šampiónom Paríž-Roubaix Gregom van Avermaetom.

Koncovka etapy určite poteší Sagana

Podľa odborníkov záver v Longwy pripomína vlaňajšiu 2. etapu TdF, v ktorej dominoval Peter Sagan a prvýkrát sa obliekol do žltého dresu lídra najslávnejších pretekov.

„Koncovka na vrchole stúpania na Religieuses určite poteší Petra Sagana tak ako vlani La Glacerie v Cherbourg-en-Cotentin. Finiš vyhovuje aj Gilbertovi a celkovo sa môže očakávať útok na prezliekanie žltého dresu,“ píše oficiálny web letour.fr.

Po úvodnom víkende Tour de France je v žltom drese lídra Brit Geraint Thomas z tímu Sky s náskokom 5 sekúnd pred Švajčiarom Stefanom Küngom, Petrovi Saganovi patrí 17. priečka s mankom 25 sekúnd.

V zelenom drese vedúceho pretekára bodovacej súťaže pôjde na štart Nemec Marcel Kittel, ktorý v nedeľu v Liége zaokrúhlil počet etapových triumfov na „Starej dáme“ na desať. Obhajcovi Saganovi priebežne patrí 15. priečka.

Štart 3. etapy TdF je vo Verviers o 12.25 h, najlepší v cieli sa očakávajú najskôr po 17.08 h. Rýchlostná prémia príde na rad po 89 km vo Wincrange už na luxemburskom území.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Geraint ThomasJuraj SaganMarcel KittelPeter Sagan