Protimonopolný úrad schválil koncetráciu SPP a časti firmy ČEZ, nenašiel žiadne negatívne účinky

SPP
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo

Protimonopolný úrad SR ešte v druhej polovici februára schválil koncentráciu Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) nad časťou podniku ČEZ SK, ktorá je zameraná na maloobchodné dodávky elektriny a zemného plynu. Úrad neidentifikoval negatívne účinky koncentrácie. Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 24. februára 2021.

SPP je na Slovensku aktívny predovšetkým v sektore maloobchodných dodávok zemného plynu a zaoberá sa aj maloobchodnými dodávkami elektriny. Taktiež pôsobí v oblasti veľkoobchodných dodávok zemného plynu a elektriny. Prostredníctvom spoločnej kontroly nad skupinou ESCO JV Slovenský plynárenský priemysel pôsobí aj v ďalších oblastiach.

Je to lokálna distribúcia zemného plynu a elektriny, maloobchodné dodávky zemného plynu a elektriny, výroba a dodávka tepla, služby multitechnickej správy vrátane technického tzv. facility manažmentu a poskytovania energetických služieb.

Vo vzťahu k relevantným trhom, na ktorých pôsobí SPP prostredníctvom skupiny ESCO JV úrad z hľadiska nehorizontálneho posúdenia neidentifikoval negatívne účinky koncentrácie. Úrad tiež posudzoval vplyv koncentrácie na podmienky hospodárskej súťaže vo veľkoobchodných dodávkach zemného plynu a elektriny, a to na dodávateľskej, ako aj odberateľskej úrovni, kde s ohľadom najmä na rozsah aktivít firmy ČEZ neidentifikoval negatívne účinky koncentrácie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ČEZ SlovenskoPMÚ Protimonopolný úrad SRSPP Slovenský plynárenský priemysel