Video: Gabriela Drobová na Facebooku oznámila, že chce kandidovať v prezidentských voľbách

Gabriela Drobová
Gabriela Drobová. Foto: SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 16. septembra (WebNoviny.sk) – Dramaturgička a riaditeľka módnej televízie Gabriela Drobová zverejnila na sociálnej sieti Facebook video, v ktorom oznámila, že chce kandidovať v prezidentských voľbách, ktoré budú na jar budúceho roka a to pravdepodobne v marci. Andrej Kiska je vo funkcii do polovice júna 2019.

Podporu strán SaS a Spolu má vedec Róbert Mistrík, Sme rodina postavila do súboja Milana Krajniaka, o post má záujem aj predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Marian Kotleba.

Spomedzi koaličných strán je známy iba kandidát Mosta-Híd Béla Bugár. Kandidáti Smeru či SNS zatiaľ známi nie sú. Kandidovať sa chystajú aj František Mikloško, sudca Štefan Harabin, Radovan Znášik, analytici Juraj Zábojník a Eduard Chmelár, Róbert Švec zo Slovenského hnutia obrody, svedok únosu Michala Kováča ml. Oskar Fegyveres aj podnikateľka Bohumila Tauchmanová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárEduard ChmelárFrantišek MikloškoGabriela DrobováJuraj ZábojníkMarian KotlebaOskar FegyveresRadovan ZnášikRóbert ŠvecŠtefan Harabin