Fico má v prezidentskom kandidátovi jasno, Smer-SD chce meniť aj zákon

Robert fico
Predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 4. septembra (WebNoviny.sk) – Predseda strany Smer-SD Robert Fico má v prezidentskom kandidátovi jasno. Povedal to na utorkovej tlačovej besede s tým, že o kandidátovi strany Smer-SD sa rozhodne na zasadnutí predsedníctva strany ešte v septembri. „My sme strana, ktorá, nieže či chce, ale my máme povinnosť postaviť prezidentského kandidáta,“ povedal Fico.

O hlave štátu chcú vedieť všetko

Najsilnejšia parlamentná strana chce zmeniť legislatívu tak, aby kandidáti na prezidenta boli povinní vzdať sa počas kampane daňového tajomstva. Návrh novely zákona chcú predložiť v októbri.

Do paragrafu, ktorý hovorí, čo všetko musí kandidát predložiť predsedovi NR SR, má pribudnúť nová podmienka, ktorou je vlastnoručne podpísané vyhlásenie, že sa počas kampane vzdáva daňového tajomstva.

„Každý, kto bude kandidovať, by mal vedieť, že sa naňho nebude vzťahovať daňové tajomstvo, a že o ňom chceme vedieť všetko. Ako podnikal, ako platil. Aby jasne povedal, aké má svoje veci, aké nemá. Teraz máme za prezidenta daňového podvodníka a nechcem, aby bol aj ten ďalší daňový podvodník. Ide len o to, aby sme vedeli, kto bude prezident Slovenskej republiky,“ povedal Fico.

Medzi kandidátmi je aj Bugár

Prezidentské voľby budú na jar budúceho roka, pravdepodobne v marci. Andrej Kiska je vo funkcii do polovice júna 2019. Do súboja o post hlavy štátu sa postaví napríklad Robert Mistrík, Béla Bugár či advokátka Zuzana Čaputová.

Záujem kandidovať na post prezidenta ohlásila taktiež Bohumila Tauchmannová Záborská, Milan Krajniak, Eduard Chmelár či Oskar Fegyveres alebo bývalý predseda NR SR František Mikloško.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaBéla BugárBohumila TauchmannováEduard ChmelárFrantišek MikloškoMilan KrajniakOskar FegyveresRobert FicoRobert MistríkZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie SMER-SD