Do Domova sociálnych služieb v Pezinku nastúpili noví zamestnanci, overia aj pravdivosť sťažností

DSS Pezinok
DSS v Pezinku počas karantény. Foto: SITA/Branislav Bibel

Do Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov (DSS) v Pezinku nastúpili noví zamestnanci. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) o tom informoval na svojej internetovej stránke.

Všetci klienti zostanú v Pezinku

„Spoločne s krízovou manažérkou, ktorá sa presunula z úradu BSK, nastúpili do zariadenia ešte opatrovateľka, zdravotná sestra a terapeutka. Dnes ešte posilnia personál ďalší traja zamestnanci. Pôvodný personál v najbližších dňoch doplnia ich kolegovia, ktorým sa končia PN či karanténa,“ uviedol BSK.

V DSS na Hrnčiarskej v Pezinku je momentálne 62 klientov, o ktorých sa stará 21 zamestnancov. Samosprávny kraj pôvodne uvažoval o tom, že zdravých klientov premiestnia do iného zariadenia, ale po dohode s regionálnym hygienikom všetci klienti zostanú v Pezinku.

Viac o téme: Koronavírus

„Pozitívne testovaní klienti sú už v tejto chvíli fyzicky oddelení od tých s negatívnym výsledkom. Tým sa aj riziko prenosu vírusu znížilo na minimum,“ uviedol kraj. Obidve budovy domova prešli hĺbkovou dezinfekciou, kraj do zariadenia doniesol ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky.

Riaditeľka skončila vo funkcii

„V tejto chvíli je pre nás najdôležitejšia stabilizácia a nastavenie procesov a systém striedania zmien vo vnútri zariadenia. To má na starosti krízové vedenie zariadenia. V prvom rade potrebujeme overiť, ktoré zo sťažností, ktoré sa v posledných dňoch objavili, sa zakladajú na pravde,“ zhrnul predseda BSK Juraj Droba.

Vo štvrtok 16. apríla požiadal Juraj Droba riaditeľku DSS Pezinok o okamžité skončenie vo funkcii. Dôvodom podľa neho bolo, že sa objavili nové skutočnosti, ktoré neumožňujú jej ďalšie zotrvanie vo funkcii, bližšie ich však nechcel špecifikovať.

Do DSS nastúpila krízová manažérka BSK, ktorá prevzala vedenie zariadenia. V nedeľu zomrel na COVID-19 už šiesty klient z DSS Pezinok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Droba