Koronavírus: Počet nakazených na Slovensku prudko vzrástol, ale pribudlo aj 47 vyliečených

Koronavírus, test
  • aktualizované 6. augusta 9:43

Za posledný deň (streda) na Slovensku pribudlo 63 prípadov nového koronavírusu a celkový počet infikovaných od začiatku pandémie tak stúpol na 2480. „Pozitívne testovaných bolo 32 žien a 31 mužov vo veku od 15 do 81 rokov,“ informuje ministerstvo zdravotníctva.

Vyšší denný prírastok sme mali naposledy 22. apríla, kedy ich bolo 81. Ako však uviedol rezort zdravotníctva, regionálne úrady verejného zdravotníctva majú situáciu pod kontrolou.

Najviac nových prípadov má Trenčín

Za posledný deň otestovali 2667 ľudí a od začiatku pandémie už na Slovensku urobili 272 322 testov. Najviac nových prípadov pribudlo v okrese Trenčín, kde ich zaznamenali 15. Štrnásť nových infikovaných má okres Bánovce nad Bebravou a desať okres Bratislava.

Viac o téme: Koronavírus

Ako ďalej uvádza rezort zdravotníctva šiesti infikovaní pribudli v okrese Prievidza, štyria v okrese Vranov nad Topľou, traja v okrese Košice a po dvaja v okrese Poprad aj Ilava. Po jednom novom prípade majú v okresoch Prešov, Čadca, Malacky, Stará Ľubovňa, Rožňava, Nové Mesto nad Váhom a Považská Bystrica.

Desiatky vyliečených pacientov

Pribudlo však aj 47 vyliečených pacientov a ochorenie COVID-19 tak už na Slovensku prekonalo 1824 ľudí.

V súvislosti s koronavírusom je na Slovensku hospitalizovaných 29 pacientov. „Z nich potvrdené ochorenie má 11 pacientov,“ priblížilo minsterstvo zdravotníctva s tým, že na JIS je jeden pacient a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje rovnako jeden pacient.

Za posledných sedem dní na Slovensku pribudlo 215 pozitívnych testov (streda – 63, utorok – 49, pondelok – 14, nedeľa – 10, sobota – 7, piatok – 45, štvrtok – 27). Sedemdňový kĺzavý medián sa po dvoch dňoch na dvadsiatku vyšvihol na hodnotu 27.

Slovensko neeviduje žiadne nové úmrtie pacienta s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19 a stále ich tak máme 29.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom