Koronavírus: Slovensko má nových 16 prípadov nákazy COVID-19 a stúpol aj počet vyliečených

Koronavírus, test covid 19
Ilustračné foto: SITA/(AP Photo/Virginia Mayo)
  • aktualizované 11. augusta, 10:24

V pondelok pribudlo 16 prípadov nákazy koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo už 2 615 ľudí.

V pondelok urobili laboratóriá 1 454 testov, spolu otestovali už 281-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečili sa ďalší ôsmi pacienti. Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, tak stúpol na 1 874.

Ako uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej stránke, pozitívny test malo deväť mužov a sedem žien vo veku od 19 do 83 rokov. Štyria ľudia sú z okresu Bánovce nad Bebravou, traja z okresu Prievidza, po dvoch nakazených evidujú v okresoch Žiar nad Hronom a Bratislava a po jednom v okresoch Žarnovica, Košice, Kysucké Nové Mesto, Prievidza a Partizánske.

Viac o téme: Koronavírus

V nemocniciach je s koronavírusom alebo s podozrením naň 41 pacientov, z nich má potvrdené ochorenie 31 ľudí. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú rovnako dve osoby.

Počet zosnulých u ktorých bolo potvrdené ochorenie COVID-19, zostáva na čísle 31. Na Slovensku je podľa rezortu zdravotníctva aktuálne 710 ľudí s aktívnym ochorením COVID-19.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NCZI Národné centrum zdravotníckych informácií