Ministerstvo poverilo riadením Národného centra zdravotníckych informácií Petra Bielika

Peter Blaškovitš
Bývalý generálny riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Peter Blaškovitš. Foto: SITA/Branislav Bibel

Ministerstvo zdravotníctva SR poverilo riadením Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Petra Bielika. Informovala o tom hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová.

Bielik už v minulosti pôsobil v NCZI na pozícii výkonného riaditeľa a tiež na pozícii riaditeľa Úseku správy zdravotníckych dát. PR špecialistka NCZI Diana Dúhová vo štvrtok informovala, že generálny riaditeľ NCZI Peter Blaškovitš na vlastnú žiadosť končí vo funkcii.

Šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí akceptoval jeho rozhodnutie, poďakoval mu za odvedenú prácu a poprial v ďalšej profesionálnej oblasti všetko dobré.

Blaškovitš bol vo funkcii riaditeľa štyri roky

Peter Blaškovitš viedol NCZI od apríla 2016. Z funkcie odišiel na vlastnú žiadosť. Oživil projekt ezdravie a do prevádzky ho uviedol v januári 2018.

Najúspešnejšou funkcionalitou elektronického zdravotníctva sú erecepty, ktoré boli prínosom aj v čase príchodu pandémie koronavírusu na Slovensko. Lekári ich totiž mohli predpisovať pacientom bez toho, aby museli navštíviť ambulancie. Celkovo ich od spustenia ezdravia bolo predpísaných už vyše 130 miliónov. NCZI zároveň podporovalo zvyšovanie informovanosti občanov v boji s pandémiou prostredníctvom infolinky a vlastných aplikácií.

Národné centrum zdravotníckych informácií je štátna príspevková organizácia, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo zdravotníctva SR. NCZI je subjekt zodpovedný za realizáciu informatizácie a elektronizácie zdravotníctva v Slovenskej republike.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Diana DúhováPeter BielikPeter BlaškovitšZuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie NCZI Národné centrum zdravotníckych informácií