Ministerstvo pripravuje mimoriadne odmeny pre slovenských zdravotníkov za prácu počas pandémie

Marek Krajčí
Minister zdravotníctva Marek Krajčí. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí už dávnejšie avizoval, že plánuje odmeniť slovenských zdravotníkov za svedomitú prácu počas najhorších pandemických mesiacov.

Ministerstvo zdravotníctva SR sme preto oslovili s otázkou, či sa na odmeny môžu tešiť zdravotníci, ktorí počas najhorších mesiacov pandémie pracovali v plnom nasadení.

Ministerstvo sa chce zdravotníkom odvďačiť

Ako v odpovedi uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová, „mimoriadne finančné ohodnotenie zdravotníkov pripravujeme. Aktuálne nastavujeme konkrétne návrhy odmien, ako aj spôsob ich vyplatenia.“

Zároveň doplnila, že „všetkým lekárom, sestrám a ďalším zdravotníckym pracovníkom patrí veľká vďaka za ich prácu v čase pandémie COVID-19. Vedenie ministerstva zdravotníctva si váži ich nasadenie, vďaka ktorému Slovensko patrí ku krajinám s najmenším počtom nakazených aj obetí.“

Česi zdravotníkom vyplatia takmer 3-tisíc eur

Česká vláda koncom júla na návrh ministerstva zdravotníctva schválila mimoriadne odmeny pre zamestnancov nemocníc, resp. zdravotníkov z prvej línie, ktorí od marca do mája zabezpečovali zdravotnú starostlivosť pre pacientov s COVID-19.

Ak zdravotníci počas pandemických mesiacov odpracovali celý pracovný úväzok, za obdobie od marca dostanú 75-tisíc korún (2 863 eur). Nezdravotníkom a poskytovateľom lôžkovej starostlivosti prisľúbil český minister zdravotníctva Adam Vojtěch za rovnakých podmienok odmenu vo výške 30-tisíc Kč (1 145 eur).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam VojtěchMarek KrajčíZuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie Ministerstvo zdravotníctva ČRMZ Ministerstvo zdravotníctva SR