Slovensko má šesť ďalších úmrtí na COVID-19, medzi obeťami choroby je aj lekár z Oravy

Nemocnica, covid 19
Ilustračné foto: SITA/(AP Photo/Natacha Pisarenko)

Počet obetí koronavírusu sa na Slovensku zvýšil na 98. Ministerstvo zdravotníctva potvrdilo na základe výsledkov pitvy zosnulých ďalších šesť úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19.

Podľa hovorkyne ministerstva Zuzany Eliášovej ide o 69-ročného muža, ktorý zomrel v nemocnici v Čadci, 72-ročnú ženu z nemocnice v Humennom a 83-ročnú pacientku Fakultnej nemocnice v Trenčíne. Vo Fakultnej nemocnici v Prešove ďalej zomreli traja pacienti – 85-ročný muž a dve ženy vo veku 89 a 92 rokov.

Na COVID-19 zomrel prvý slovenský zdravotník

Minister zdravotníctva Marek Krajčí súčasne na sociálnej sieti Facebook informoval o úmrtí prvého zdravotníka na COVID-19, ktorý zomrel V Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku „po ťažkom boji s ochorením COVID-19“. Podľa ministra išlo o všeobecného lekára z Oravy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Podľa Igor Matoviča mal lekár len 48 rokov. „Idem v aute domov a plačem. Nie, nie, nie. Nechcem, aby nám zomierali zdravotné sestry a lekári len preto, lebo pre niekoho je právo cudzích ľudí na ochranu zdravia a života nepodstatná hodnota,“ komentoval premiér smrť lekára na Facebooku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičMarek KrajčíZuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica v TrenčíneFNsP PO Fakultná nemocnica J.A. Reimana PrešovKysucká nemocnica ČadcaMZ Ministerstvo zdravotníctva SRNemocnica HumennéÚVN Ružomberok Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok