Patológovia potvrdili ďalšie úmrtie na COVID-19. V Prešove zomrel muž so zápalom pľúc

Ilustračné foto: SITA/(AP Photo/Natacha Pisarenko)

Pľúcnej forme ochorenia COVID-19 podľahol 8. septembra vo Fakultnej nemocnici v Prešove 69-ročný pacient, informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. Príčinu úmrtia potvrdili pitva a laboratórne analýzy. Slovensko tak oficiálne eviduje 40 úmrtí spojených s koronavírusom.

Viac o téme: Koronavírus

Ako Eliášová dodala, v prípade niektorých medializovaných úmrtí sa nepotvrdil príčinný vzťah s ochorením COVID-19. Išlo o úmrtie 80-ročnej ženy v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku z 1. septembra, úmrtie 15-ročnej pacientky vo FNsP Nitra zo 7. septembra a úmrtie 78-ročného pacienta vo NsP v Prešove z 13. septembra.

V šetrení je od začiatku septembra naďalej najmenej 11 prípadov. Špecialisti hodnotia, či primárnou príčinou úmrtí bolo ochorenie COVID-19. Ide o prípady, kde boli pacienti z nemocníc na celom Slovensku pred úmrtím pozitívne testovaní na nový koronavírus,“ doplnila Eliášová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie FN NR Fakultná nemocnica NitraFNsP PO Fakultná nemocnica J.A. Reimana PrešovMZ Ministerstvo zdravotníctva SRÚVN Ružomberok Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok