Slovenský Falck končí so záchrankami

Falck, sanitka
Nové zmluvy s dopravcami diferencujú ceny podľa počtu najazdených kilometrov a obsahujú bonifikačný príplatok s prihliadnutím na priemerný vek vozového parku. Foto: ilustračné, SITA/Marek Mrviš

Významný prevádzkovateľ záchraniek, Spoločnosť Falck, končí s poskytovaním záchrannej zdravotnej služby na Slovensku. Informovala o tom v tlačovej správe.

Spoločnosť Falck sa nezapojí do výberového konania na poskytovateľov záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Po uplynutí platnosti súčasných licencií, ktoré budú končiť v priebehu roka 2020, nebude spoločnosť ďalej prevádzkovať stanice ZZS,“ uviedla hovorkyňa Falcku Katarína Načiniaková.

Ešte pred dvoma týždňami pritom firma mala v úmysle do tendra sa zapojiť. Svoj podiel navyše chcela navýšiť o ďalších sto bodov siete.

Chcú rozvíjať kľúčové trhy, Slovensko to nie je

Už začiatkom roka Falck inicioval zmenu akcionárskej štruktúry odkúpením 49,11-percentného podielu minoritného akcionára KPR Health Invest. V krátkom čase sa očakáva oficiálne rozhodnutie o schválení koncentrácie Protimonopolným úradom Slovenskej republiky.

Súčasťou novej stratégie spoločnosti je zamerať sa na kľúčové trhy. Aj preto sme v uplynulých šiestich mesiacoch dôkladne analyzovali slovenský trh a jeho obchodný a rizikový profil. Výsledkom toho vzniklo naše rozhodnutie slovenský trh opustiť a znížiť tak potenciálne riziká súvisiace s prevádzkou záchrannej zdravotnej služby v tejto krajine,“ uviedol výkonný viceprezident skupiny Falck pre divíziu ZZS Jakob Bomholt.

Rozhodnutie nepokračovať v činnosti záchrannej zdravotnej služby na Slovensku bolo veľmi ťažké,“ konštatoval generálny riaditeľ Falck pre Strednú a Východnú Európu Ivo Krpelan.

Úroveň a kvalita poskytovaných služieb, ale najmä oddanosť a angažovanosť našich zamestnancov, sú na vysokej úrovni, a ja som na nich osobne veľmi hrdý,“ dodal.

Ostatné služby ostávajú bez zmeny

Súčasné zmluvné záväzky bude spoločnosť naďalej zodpovedne plniť až do ukončenia platnosti prebiehajúcich licencií.

Zároveň vyvinieme maximálne úsilie a súčinnosť k tomu, aby mohol byť prechod zamestnancov na budúcich poskytovateľov čo najviac plynulý,“ uzavrel Krpelan.

Falck na Slovensku prevádzkuje aj polikliniky, dopravnú zdravotnú službu a priemyselnú požiarnu ochranu. Činnosť týchto prevádzok koniec záchraniek nijako neovplyvní, sľubuje firma.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivo KrpelanJakob Bomholt
Firmy a inštitúcie FalckFalck Záchranná