V Ružomberku otvárajú nový pavilón na hospitalizáciu pacientov s COVID-19

Koronavírus, Taliansko
Ilustračné foto: SITA/AP.

Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) v Ružomberku otvára nový pavilón špecializovaný na hospitalizáciu pacientov s koronavírusom. Počas rokovania vlády to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Nový pavilón má slúžiť hlavne pacientom z Oravy a Liptova.

Urobili sme špecializované výcvikové kurzy na zdravotníkov a brali sme nových vojakov, myslím, že 150 vojakov, ktorí prešli špeciálnym výcvikom a tých budeme postupne v prípade potreby do ÚVN posielať,“ povedal Naď.

Nemocnica dokúpila desiatky umelých pľúcnych ventilácií

Podľa šéfa rezortu obrany je naplnenosť ÚVN momentálne hraničná. Otvorenie nového pavilónu by podľa Naďa malo nemocnici pomôcť zvýšiť kapacitu.

ÚVN zároveň obstarala niekoľko desiatok nových umelých pľúcnych ventilácií. Minister upozornil, že vďaka ich nákupu síce nemocnica zhoršenú situáciu zrejme zvládne, ľudia sa však podľa neho musia správať zodpovedne.

Videl som športovcov, ktorí dnes boli pred Úradom vlády a aj mnohých iných ľudí, ktorí majú tendenciu podceňovať túto situáciu. Realita je taká, že sa nám nemocnice postupne napĺňajú chorými ľuďmi s ťažším priebehom a nebude to jednoduché, tak sa správajme zodpovedne,“ uzavrel Naď.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Naď
Firmy a inštitúcie OĽANOÚVN Ružomberok Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok