Zisk firmy Pfizer vzrástol vďaka vakcíne o 59 percent, tržby budú rátať v miliardách dolárov

Pfizer
Logo americkej farmaceutickej spoločnosti Pfizer. Foto: SITA/AP

Silný predaj vakcíny proti ochoreniu COVID-19 a ďalších liekov pomohol americkej farmaceutickej firme Pfizertakmer zdvojnásobiť jej tržby v druhom kvartáli a zvýšiť zisk o impozantných 59 percent.

Viac o téme: Koronavírus

Počas pandémie koronavírusu sa najpredávanejším produktom firmy Pfizer stala jej očkovacia látka proti COVID-19. Spoločnosť teraz prognózuje, že tržby za túto vakcínu v tomto roku dosiahnu sumu 33,5 miliardy dolárov.

Firma Pfizer v stredu informovala, že v druhom štvrťroku dosiahla čistý zisk 5,56 miliardy dolárov čiže 98 centov na akciu. V rovnakom období pred rokom bol jej zisk vo výške 3,49 miliardy dolárov čiže 62 centov na akciu.

Upravený zisk Pfizeru bez zahrnutia jednorazových položiek bol v objeme 6,08 miliardy dolárov čiže 1,07 dolára za akciu. Spoločnosť tak výrazne prekonala očakávanie analytikov oslovených v prieskume Zacks Investment Research, ktorí odhadovali, že bude v sume 97 centov na akciu.

Pfizer počas apríla až júna prekonal očakávania trhu aj v oblasti tržieb. Firma vykázala príjmy na úrovni 18,98 miliardy dolárov. V rovnakom kvartáli minulého roka boli len v sume 9,86 miliardy dolárov.

(1 EUR = 1,1810 USD)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Pfizer