Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pjongčang
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/AP.
6. 02. 2018 22:41 Nezaradené od Webnoviny.skSITA Diskusia()

ZOH Zimná olympiáda 2018 Pjongčang (program a výsledky 10. februára 2018)

Program a výsledky ZOH 2018 (10. február)

V sobotu 10. februára bolo na programe päť finálových disciplín a svoju medailovú nádej malo aj Slovensko – Anastasia Kuzminová však ďalší cenný kov nezískala, keď v rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km obsadila 13. priečku.

Prelink

Okrem Kuzminovej sa v rýchlostných pretekoch na 7,5 km predstavila aj Paulína Fialková, ktorá skončila jedenásta. Ivona Fialková a Terézia Poliaková netrafili po päť terčov a umiestnili sa na 74. resp. 83. priečke.

V Centre tobogánových športov Alpensia sú na programe aj preteky jednotlivcov aj so Slovákmi Jozefom Ninisom a Jakubom Šimoňákom.


1.05 h (časy sú SEČ) CURLING: Zmiešané páry – 5. kolo

Čína – USA 6:4
Nórsko – Fínsko 7:6 po 9. zmene
Kanada – Švajčiarsko 7:2 po 6. zmene
Kórejská republika – OŠR 5:6 po 9. zmene


2.00 h a 2.47 h SNOUBORDING: Slopestyle – 1. kolo a 2. kolo kvalifikácie 1. skupiny mužov

1. Markus Kleveland (Nór.) 83,71 b., 2. Carlos Garcia Knight (N. Zél.) 80,10, 3. Sébastien Toutant (Kan.) 78,01

5.00 a 5.47 h SNOUBORDING: Slopestyle – 1. kolo a 2. kolo kvalifikácie 2. skupiny mužov

1. Maxence Parrot (Kan.) 87,36 b., 2. Mark McMorris (Kan.) 86,83, 3. Redmong Gerard (USA) 82,55

Zoznam účastníkov nedeľňajšieho finále: Markus Kleveland (Nór.), Carlos Garcia Knight (N. Zél.), Sébastien Toutant (Kan.), Mons Roisland (Nór.), Torgeir Bergrem (Nór.), Niklas Mattsson (Švéd.), Maxence Parrot (Kan.), Mark McMorris (Kan.), Redmong Gerard (USA), Staale Sandbech (Nór.), Tyler Nichols (Kan.), Seppe Smits (Belg.)


8.15 h BEH NA LYŽIACH: Skiatlon žien na 7,5+7,5 km klasickou a voľnou technikou

1. Charlotte Kallová (Švéd.) 40:44,9 min, 2. Marit Björgenová (Nór.) +7,8 s, 3. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +10,1, 4. Ebba Anderssonová (Švéd.) +10,9, 5. Jessica Digginsová (USA) +14,7, 6. Nathalie von Siebethalová (Švaj.) +17,6, 7. Teresa Stadloberová (Rak.) +26,6, 8. Natalia Nepriajevová (OŠR) +33,0


8.40 h HOKEJ – ŽENY: B-skupina

Japonsko – Švédsko 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 37. Ukitová – 3. Rasková, 42. Hjalmarssonová
Vylúčené: 1:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Guayová, Szkolová (obe USA) – Pagonová (Slovin.), Svobodová (ČR)


11.00 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Rozjazdy mužov na 1500 m


11.10 h SANE: Jednotlivci

poradie po 1. jazde: 1. David Gleirscher (Rak.) 47,652 s, 2. Felix Loch (Nem.) 47,674, 3. Johannes Ludwig (obaja Nem.) 47,764, … 7. Jozef Ninis 47,833, 38. Jakub Šimoňák (obaja SR) 51,724

poradie po dvoch zo štyroch jázd: 1. Felix Loch (Nem.) 1:35,299 min, 2. David Gleirscher (Rak.) 1:35,487, 3. Roman Repilov (OŠR) 1:35,516, … 28. Jozef Ninis 1:37,847, 35. Jakub Šimoňák (obaja SR) 1:40,414


11.44 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Rozjazdy žien na 500 m

víťazky rozjázd: Kim Boutinová (Kan.), Arianna Fontanaová (Tal.), Sofia Prosvirnovová (OŠR), Elise Christieová (V. Brit.), Kche-sin Fan (Čín.), Martina Valcepinová (Tal.), Marianne St-Gelaisová (Kan.), Minjeong Choi (Kór. rep.) 42,870 s /olympijský rekord/

12.00 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE: Preteky žien na 3000 m

1. Carlijn Achtereekteová 3:59,21 min, 2. Ireen Wustová +0,08 s, 3. Antoinette de Jongová (všetky Hol.) +0,81, 4. Martina Sábliková (ČR) +1,33, 5. Miho Takagiová (Jap.) +2,14, 6. Ivanie Blondinová +4,93, 7. Isabelle Weidemannová (obe Kan.) +5,05, 8. Ajano Satoová (Jap.) +5,14


12.05 h CURLING: Zmiešané páry – 6. kolo

OAR – Kanada
Švajčiarsko – Kórejská republika
Nórsko – USA
Fínsko – Čína


12.15 h BIATLON: rýchlostné preteky žien na 7,5 km

1. Laura Dahlmeierová (Nem.) 21:06,2 min (0), 2. Marte Olsbuová (Nór.) +24,2 s (1), 3. Veronika Vítková (ČR) +25,8 (1), 4. Marie Dorinová-Habertová (Fr.) +33,1 (1), 5. Vanessa Hinzová (Nem.) +40,3 (1), 6. Lisa Vittozziová (Tal.) +40,5 (1), 7. Hanna Öbergová (Švéd.) +40,8 (1), 8. Irene Cadurischová (Švaj.) +45,5 (1), … 11. Paulína Fialková +50,6 (1), 13. Anastasia Kuzminová +53,9 (3), 74. Ivona Fialková +3:42,4 min (5), 83. Terézia Poliaková (všetky SR) +4:26,0 (5)


12.21 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Semifinále mužov na 1500 m

Semifinále 1: 1. Semion Jelistratov (OŠR) 2:11,003 min, 2. Charles Hamelin (Kan.) 2:11,24, 3. Seo Dži-ra (Kór. rep.) 2:11,126

Semifinále 2: 1. Sjinkie Knegt (Hol.) 2:11,900 min, 2. Thibaut Fauconnet (Fr.) 2:12,049, 3. Pascal Dion (Kan.) 2:12,640

Semifinále 3: 1. Lim Hjo-džun 2:11,389 min, 2. Hwang Dä-hon (obaja Kór. rep.) 2:11,469, 3. Itzhak de Laat (Hol.) 2:11,781


12.52 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Semifinále štafiet žien na 3000 m


13.10 h HOKEJ – ŽENY: B-skupina

Švajčiarsko – Kórea 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)
Góly: 11., 12., 20. a 22. Müllerová, 23. a 38. Stänzová, 50. a 52. Stalderová
Vylúčené: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Allenová (USA), Arianová-Lortieová (Kan.) – Leclerová (USA), Toddová (Kan.)


13.28 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Finále mužov na 1500 m

1. Lim Hjo-džun (Kór. rep.) 2:10,485 min, /olympijský rekord/, 2. Sjinkie Knegt (Hol.) 2:10,555, 3. Semion Elistratov (OŠR) 2:10,687, 4. Samuel Girard (Kan.) 2:11,176, 5. Sándor Liu Šaolin (Maď.) 2:11,520, 6. Itzhak de Laat (Hol.) 2:12,362, 7. Thibaut Fauconnet (Fr.) 2:53,150, Hwang Dä-hon (Kór. rep.) nedokončil, Charles Hamelin (Kan.) diskvalifikovaný


13.35 h SKOKY NA LYŽIACH: Hlavná súťaž jednotlivcov na strednom mostíku HS-109

1. Andreas Wellinger (Nem.) 259,3 bodu (104,5 m/113,5 m – rekord mostíka), 2. Johann André Forfang 250,9 (106 m/109,5 m), 3. Robert Johansson (obaja Nór.) 249,7 (100,5 m/113,5 m – rekord mostíka), 4. Kamil Stoch 249,3 (106,5 m/105,5 m), 5. Stefan Hula (obaja Poľ.) 248,8 (111 m/105,5 m), 6. Daniel-André Tande (Nór.) 242,3 (103,5 m/111,5 m), 7. Rjoju Kobajaši (Jap.) 240,8 (108 m/108 m), 8. Markus Eisenbichler (Nem.) 240,2 (106 m/106,5 m)

Odporúčané články

Do NHL sa vracia Marco Sturm, po Nemeckom pohári posilní trénerský káder LA Kings Žiga Jeglič s dištancom na osem mesiacov pre doping počas ZOH 2018 v Pjongčangu

Neprehliadnite

Babiš zostane v zozname agentov ŠtB, so sťažnosťou na Slovensko v Štrasburgu neuspel Video: Neapol a Inter nezvládli kľúčové zápasy, Hamšík so Škriniarom v Lige majstrov skončili Trojročný chlapec strelil do hlavy osemmesačnej sestre, 18-ročná matka o zbrani nevedela Našli Putinov preukaz tajnej služby Stasi, zverejnili aj fotografiu Štát podľa ministra Gála vie zakročiť v prípade účelového prevodu majetku Ladislava B. Slovensko sa vyhlo pokute v desiatkach miliónov eur od Bruselu, pomohli protikorupčné opatrenia Tisíce poľnohospodárov na Slovensku majú schválené finančné príspevky Podnikateľa Šajgalu stíhaného pre vraždu Kubašiaka vzali do väzby, proti rozhodnutiu podal sťažnosť

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Nezaradené

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies