Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pjongčang
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/AP.
6. februára 2018 ŠportOstatné športy od Webnoviny.skSITA Diskusia()

ZOH Zimná olympiáda 2018 Pjongčang (program a výsledky 14. februára 2018)

Program a výsledky ZOH 2018 (14. február)

  • pôvodne šesť finálových disciplín, ale slalom žien a vytrvalostné preteky biatlonistiek odložili 

Prelink

Slováci v akcii

3.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 1. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

6.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 2. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová?)

  • slalom žien pre silný vietor preložili na piatok

12.05 h BIATLON: vytrvalostné preteky žien na 15 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

  • vytrvalostné preteky na 15 km pre silný vietor odložili na štvrtok

12.20 h SANE: Dvojice – 1. a 2. jazda (Marek Solčanský a Karol Stuchlák)

13.10 h HOKEJ – MUŽI: B-skupina: Slovensko – OŠR


1.05 h (časy sú SEČ) CURLING: Muži – 1. kolo

Dánsko – Švédsko 5:9
Kanada – Taliansko 5:3
Kórejská republika – USA 7:11 po 9. zmene
Švajčiarsko – Veľká Británia 5:6 po 11. zmene

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Krátky program športových dvojíc

1. Suej Wen-ťing, Chan Cchung (Čína) 82,39 b., 2. Jevgenija Tarasovová, Vladimir Morozov (OŠR) 81,68, 3. Meagan Duhamelová, Eric Radford (Kan.) 76,82, 4. Aľona Savčenková, Bruno Massot (Nem.) 76,59, 5. Jü Siao-jü, Čang Chao (Čína) 75,58, 6. Vanessa Jamesová, Morgan Cipres (Fr.) 75,34

2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 1. kolo

  • pre silný vietor preložené na piatok

2.30 h SNOUBORDING: U-rampa – 1. kolo finále mužov

3.00 h SNOUBORDING: U-rampa – 2. kolo finále mužov

3.30 h SNOUBORDING: U-rampa – 3. kolo finále mužov

1. Shaun White (USA) 97,75 b (1. kolo 94,25 / 2. kolo 55,00 / 3. kolo 97,75), 2. Ajumu Hirano (Jap.) 95,25 (35,25 / 95,25 / 43,25), 3. Scotty James (Aus.) 92,00 (92,00 / 81,75 / 40,25), 4. Ben Ferguson (USA) 90,75 (43,00 / 83,50 / 90,75), 5. Patrick Burgener (Švaj.) 89,75 (84,00 / 51,00 / 89,75), 6. Chase Josey (USA) 88,00 (87,75 / 52,25 / 87,00), 7. Raibu Katajama (Jap.) 87,00 (85,75 / 25,00 / 87,00), 8. Jake Pates (USA) 82,25 (47,00 / 82,25 / 27,00)

4.10 h HOKEJŽENY: B-skupina

Švédsko – Švajčiarsko 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 48. Borgqvistová – 34. Müllerová, 52. Stänzová
Vylúčené: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: CELÁROVÁ (SR), Guayová (USA) – Girardová Fabreová (Fr.), Linneková (Nem.)

6.05 h CURLING: Ženy – 1. kolo

Japonsko – USA 10:5 po 9. zmene
OŠR – Veľká Británia 3:10 po 7. zmene
Dánsko – Švédsko 3:9 po 8. zmene
Švajčiarsko – Čína 2:7 po 8. zmene

7.00 h SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Súťaž jednotlivcov – skok na strednom mostíku HS-109

1. Franz Josef Rehrl (Rak.) 130,6 bodu (112,0 m), 2. Jarl Magnus Riiber (Nór.) 126,9 (111,0 m) +15 s, 3. Akito Watabe (Jap.) 123,7 (105,5 m) +28 s, 4. Lukas Klapfer (Rak.) 122,6 (109,0 m) +32 s, 5. Eric Frenzel (Nem.) 121,7 (106,5 m) +36 s, 6. Eero Hirvonen (Fín.) 118,0 (102,0 m) +50 s, 7. Espen Andersen (Nór.) 117,2 (104,5 m) +54 s, 8. Jošito Watabe (Jap.) 114,3 (104,0 m) +1:05 min

8.40 h HOKEJŽENY: B-skupina

Kórea – Japonsko 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Góly: 30. Griffinová – 2. Kubová, 4. Onová, 52. Koikeová, 59. Ukitová
Vylúčené: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fialová (Švaj.), Hertrichová (Nem.) – LeClercová (USA), Svobodová (ČR)

10.00 h SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Súťaž jednotlivcov – beh na 10 km Gundersenovou metódou

1. Eric Frenzel (Nem.) 24:51,4 min, 2. Akito Watabe (Jap.) +4,8 s, 3. Lukas Klapfer (Rak.) +18,1, 4. Jarl Magnus Riiber (Nór.) +22,5, 5. Johannes Rydzek (Nem.) +27,9, 6. Eero Hirvonen (Fín.) +51,6, 7. Fabian Riessle (Nem.) +1:05,3 min, 8. Ilkka Herola (Fín.) +1:05,5

11.00 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE: Preteky žien na 1000 m

1. Jorien ter Morsová (Hol.) 1:13,56 min – OR, 2. Nao Kodairová (Jap.) 1:13,82, 3. Miho Takagiová (Jap.) 1:13,98, 4. Brittany Boweová (USA) 1:14,36, 5. Vanessa Herzogová (Rak.) 1:14,47, 6. Marrit Leenstrová (Hol.) 1:14,85, 7. Karolína Erbanová (ČR) 1:14,95, 8. Heather Bergsmová (USA) 1:15,15

12.05 h BIATLON: vytrvalostné preteky žien na 15 km

  • pre silný vietor preložené na štvrtok

12.05 h CURLING: Muži – 2. kolo

Kanada – Veľká Británia 6:4
Kórejská republika – Švédsko 2:7 po 9. zmene
Švajčiarsko – Taliansko 4:7
Nórsko – Japonsko 4:6 po 9. zmene

12.20 h SANE: Dvojice – 1. a 2. jazda

konečné poradie po dvoch jazdách: 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Nem.) 1:31,697 min, 2. Peter Penz, Georg Fischler (Rak.) 1:31,785, 3. Toni Eggert, Sascha Benecken (Nem.) 1:31,987, 4. Thomas Steu, Lorenz Koller (Rak.) 1:32,284, 5. Tristan Walker, Justin Snith (Kan.) 1:32,369, 6. Andris Šics, Juris Šics (Lot.) 1:32,442, 7. Ivan Nagler, Fabian Malleier (Tal.) 1:32,563, 8. Justin Krewson, Andrew Sherk (USA) 1:32,652, … 17. Marek Solčanský, Karol Stuchlák (SR) 1:33,591

13.10 h HOKEJMUŽI: B-skupina

Slovensko – Olympijskí športovci z Ruska 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
Góly: 17. Ölvecký (Graňák), 18. M. Bakoš, 49. Čerešňák (Marcel Haščák, M. Bakoš) – 3. Gavrikov (Vojnov), 5. Kaprizov (N. Gusev)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Iverson (Kan.), Rantala (Fín.) -Lederer (ČR), Vanoosten (Kan.)

13.10 h HOKEJMUŽI: B-skupina

USA – Slovinsko 2:3 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)
Góly: 18. O’Neill (Roe, Donato), 33. Greenway (O’Neill, Sanguinetti) – 46. Gregorc (Vidmar), 59. Muršak (Gregorc, Verlič), 61. Muršak (Tičar, Urbas)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hribik (ČR), Salonen (Fín.) – Kaderli (Švajč.), Kohlmüller (Nem.)

Odporúčané články

Klaebo s tretím zlatom v Pjongčangu, Nóri zvíťazili v tímšprinte mužov USA majú po 42 rokoch medailu v behu na lyžiach, Randallová a Digginsová zlaté v tímšprinte

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné športy

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...