ZOH Zimná olympiáda 2018 Pjongčang (program a výsledky 19. februára 2018)

Pjongčang
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Program a výsledky ZOH 2018 (19. február)

  • tri finálové disciplíny
Prelink

Slováci v akcii

1.30 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo kvalifikácie 1. skupiny žien (Klaudia Medlová)

1.53 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo kvalifikácie 1. skupiny žien (Klaudia Medlová)

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Krátky tanec (Lukáš Csölley, Lucie Myslivečková)

3.40 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo kvalifikácie 2. skupiny žien (Klaudia Medlová)

4.03 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo kvalifikácie 2. skupiny žien (Klaudia Medlová)


1.05 h (časy sú SEČ) CURLING: Ženy – 8. kolo

USA – Dánsko 7:6
Japonsko – Kanada 3:8 po 7. zmene
Švédsko – Kórejská republika 6:7
OŠR – Švajčiarsko 2:11 po 7. zmene

1.30 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo kvalifikácie 1. skupiny žien

1.53 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo kvalifikácie 1. skupiny žien

2.00 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: U-rampa – 1. kolo kvalifikácie žien

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Krátky tanec

1. Tessa Virtueová, Scott Moir (Kan.) 83,67 b., 2. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (Fr.) 81,93, 3. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA) 77,75, … 19. Lucie Myslivečková, Lukáš Csölley (SR) 59,75 – kvalifikovali sa do voľného tanca

2.43 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: U-rampa – 2. kolo kvalifikácie žien

1. Cassie Sharpová (Kan..) 93,00 b. (1. kolo 93,00 / 2. kolo 93,40), 2. Marie Martinodová (Fr.) 92,00 (91,60 / 92,00), 3. Brita Sigourneyová (USA) 90,60 (90,60 / 90,60)

3.40 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo kvalifikácie 2. skupiny žien

4.03 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo kvalifikácie 2. skupiny žien

1. Anna Gasserová (Rak.) 98,00 b. (1. kolo 88,25 / 2. kolo 98,00), 2. Juka Fudžimoriová (Jap.) 94,25 (82,00 / 94,25), 3. Reira Iwabučiová (Jap.) 92,75 (80,00 / 92,75), … 23. Klaudia Medlová (SR) 50,50 (30,75 / 50,50) – nepostúpila do finále

5.10 h HOKEJŽENY: semifinále

USA – Fínsko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Góly: 3. Marvinová (Dugganová, Pelkeyová), 19. Cameranesiová, 34. J. Lamoureuxová-Davidsonová (Cameranesiová, Panneková), 34. Knightová (Coynová, Morinová), 41. Cameranesiová (Brandtová, Kesselová)
Vylúčené: 3:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: CELÁROVÁ (SR), Hertrichová (Nem.) – Pagonová (Slovin.), Toddová (Kn.)

6.05 h CURLING: Muži – 9. kolo

Taliansko – Kórejská republika 6:8
Švédsko – Švajčiarsko 3:10 po 7. zmene
USA – Kanada 9:7 po 11. zmene
Veľká Británia – Dánsko 7:6

12.00 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE: Rozjazdy stíhacích pretekov ženských družstiev

12.15 h BOBY: Dvojsedadlové boby mužov – 3. jazda

poradie po troch zo štyroch jázd: 1. Kanada (Kripps, Kopacz) 2:27,58 min, 2. Nemecko (Friedrich, Margis) 2:27,64, 3. Nemecko (Lochner, Weber) 2:27,67, 4. Lotyšsko (Melbardis, Strenga) 2:27,70, 5. Nemecko (Walther, Poser) 2:27,71

12.05 h CURLING: Ženy – 9. kolo

V. Británia – Švajčiarsko 8:7
Dánsko – OŠR 7:8
Čína – USA 4:10, po 8. zmene
Japonsko – Švédsko 5:4

12.53 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE: Preteky mužov na 500 m

1. Havard Lorentzen (Nór.) 34,41 s, 2. Čcha Min-kju (Kór. rep.) +0,01 s, 3. Kao Tching-jü (Čín.) +0,24, 4. Mika Poutala (Fín.) +0,27, 5. Daiči Jamanaka +0,37, 6. Džodži Kato (obaja Jap.), 7. Ronald Mulder (Hol.) obaja +0,42, 8. Nico Ihle (Nem.) +0,48

13.10 h HOKEJŽENY: semifinále

Kanada – OŠR 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Góly: 2. Wakefieldová (Spoonerová, Turnbullová), 24. Poulinová (Daoustová), 42. Wakefieldová (Fortinová, Turnbullová), 43. Clarková (Staceyová, Mikkelsonová), 55. Johnstonová (Daoustová, Irwinová)
Vylúčené: 2:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Guayová, Szkolová (obe USA) – Linneková (Nem.), Tauriainenová (Fín.)

13.30 h SKOKY NA LYŽIACH: Súťaž družstiev na veľkom mostíku HS-140

1. Nórsko (Daniel-André Tande, Andreas Stjernen, Johann André Forfang, Robert Johansson) 1098,5 bodu, 2. Nemecko (Karl Geiger, Stephan Leyhe, Richard Freitag, Andreas Wellinger) 1075,7, 3. Poľsko (Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch) 1072,4, 4. Rakúsko (Stefan Kraft, Manuel Fettner, Gregor Schlierenzauer, Michael Hayböck) 978,4, 5. Slovinsko (Jernej Damjan, Anže Semenič, Tilen Bartol, Peter Prevc) 967,8,4, 6. Japonsko (Taku Takeuči, Daiki Ito, Noriaki Kasai, Rjoju Kobajaši) 940,5, 7. Olympijskí športovci z Ruska (Alexej Romašov, Denis Kornilov, Michail Nazarov, Jevgenij Klimov) 809,8, 8. Fínsko (Janne Ahonen, Andreas Alamommo, Jarkko Määttä, Antti Aalto) 790,4 – týchto osem krajín postúpilo aj do finálového 2. kola, 9. USA 377,2, 10. Česko 370,1, 11. Taliansko 364,5, 12. Kórejská republika 274,5 – skokani týchto štyroch krajín absolvovali iba prvé súťažné kolo a do finálového 2. kola nepostúpili

13.35 h BOBY: Dvojsedadlové boby mužov – finálová 4. jazda

konečné poradie po štyroch jazdách: 1. Kanada (Kripps, Kopacz) a Nemecko (Friedrich, Margis) zhodne 3:16,86 min, 3. Lotyšsko (Melbardis, Strenga) 3:16,91, 4. Nemecko (Walther, Poser) 3:17,06, 5. Nemecko (Lochner, Weber) 3:17,14, 6. Kórejská republika (Won Jun-čong, Seo Joung-wu) 3:17,40, 7. Kanada (Poloniato, Lumsden) 3:17,74, 8. Rakúsko (Maier, Sammer) 3:17,76

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dawid KubackiGregor SchlierenzauerKlaudia MedlováLucie MyslivečkováLukáš CsölleyNoriaki KasaiScott MoirTessa Virtueová