Ak SOSKA uspeje vo voľbách, jej poslanci zarobia menej

SOSKA
Predseda Strany Občanov Slovenska (SOSKA) Peter Marček. Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 20. februára (WEBNOVINY) – V prípade, že by Strana Občanov Slovenska (SOSKA) uspela v marcových parlamentných voľbách, všetci zvolení poslanci strany by sa vzdali časti svojich platov.

Na dnešnej tlačovej besede to oznámil predseda strany Peter Marček, podľa ktorého strana má pripravené dve alternatívy. Prvou je, že poslanci nebudú brať celé mzdy dva roky, druhou možnosťou je, že sa vzdajú polovice svojich platov počas štyroch rokov. „Toto je náš záväzok,“ vyhlásil Marček.

Strana chce založiť webovú stránku, na ktorej sa môžu prihlásiť sociálne slabšie rodiny. Tým by potom strana peniaze vyplácala. Podľa Marčeka by to v prípade desiatich poslancov bolo približne 30-tisíc eur, ktoré by dostala buď jedna rodina mesačne, alebo by sa peniaze rozdelili.

„Vyzývame aj budúce parlamentné strany, aby sa pridali k tomuto projektu a dokázali, že nejdú do parlamentu zbohatnúť, ale idú pomôcť štátu a ľuďom,“ dodal Marček s tým, že ľuďom chcú vrátiť stratenú dôveru v politikov.

SOSKA má v pláne najmä pomôcť slovenskému športu, ktorý je podľa slov podpredsedu strany Ivora Lehoťana dlhodobo poddimenzovaný. „Prichádzame s návrhom, ako dostať do slovenského športu viac peňazí,“ uviedol. Viac peňazí by podľa Lehoťana zabezpečila zmena zákona o hazardných hrách tak, aby minimálne 50 percent z výťažku z lotérie a hazardných hier išlo priamo do financovania športu. O návrhu vraj už strana diskutovala s mnohými športovými zväzmi. „Z hľadiska tohto nášho programového piliera máme pozitívne odozvy,“ doplnil.

Mimoparlamentná strana dnes tiež vyzvala ministra financií Ivana Mikloša (SDKÚ-DS), aby odstúpil z funkcie a vzdal sa platu za mesiac február, keďže nezvládol situáciu na daňovom úrade, ktorý mal od februára nabehnúť na nový informačný systém. „Vyzývame ho, aby za mesiac február nezobral mzdu, pretože sa domnievame, že si ju nezaslúži,“ uzavrela podpredsedníčka Mária Rusňáková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Marček