Američania spochybňujú Putinov záujem o mier na Ukrajine

BRUSEL 6. februára (WEBNOVINY) — Americký viceprezident Joe Biden spochybnil záujem ruského prezidenta Vladimira Putina o dosiahnutie mieru na Ukrajine. Vyjadril sa tak v čase keď sa v Moskve uskutočnia rokovania o kríze medzi Putinom a nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a francúzskym prezidentom Françoisom Hollandom.

Obrazom: Východ Ukrajiny je pod paľbou, ľudia sú v úkrytoch

Biden v piatok v sídle Európskej únie v Bruseli povedal, že Putin „stále vyzýva na nové mierové plány, zatiaľ čo sa jeho vojaci valia ukrajinským vidiekom a úplne ignoruje každú dohodu, ktorú jeho krajina v minulosti podpísala“. Zároveň zdôraznil, že 28 členských štátov EÚ a Spojené štáty musia stáť pri sebe a podporovať vládu na Ukrajine finančne i politicky. O možných dodávkach zbraní povstalcom sa americký viceprezident nezmienil.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Merkelová a Hollande smerujú v piatok do Moskvy na rokovania o mieri na Ukrajine, kde proruskí povstalci bojujú proti vládnym silám. Nemecká kancelárka pred odletom povedala, že „je úplne otvorené, či týmito rokovaniami dosiahneme prímerie, či sa to dnes podarí“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Joe BidenVladimir Putin