Gréckeho premiéra a šéfa financií prepustia z nemocnice

Antonis samaras
Grécky premiér Antónis Samarás Foto: SITA/AP Petros Giannakouris

ATÉNY 25. júna (WEBNOVINY) – Nového gréckeho premiéra Antónisa Samarása a nového ministra financií Vassilísa Rápanosa by v pondelok mali prepustiť z nemocnice.

Na tohtotýždňovom summite lídrov EÚ sa však zo zdravotných dôvodov nezúčastnia. Summit sa má pritom zaoberať najmä finančnou pomocou krachujúcej ekonomike Grécka.

Premiér a minister financií mali s lídrami únie rokovať o zmene niektorých podmienok na získanie úverov od EÚ a Medzinárodného menového fondu.

Ich predstavitelia mali v pondelok prísť na kontrolu dodržiavania podmienok predchádzajúcej pomoci, pre zlý Samarásov zdravotný stav však svoj príchod do Atén odložili.

Návšteva predstaviteľov veriteľských inštitúcií, ktorí mali v pondelok prísť do Atén na kontrolu dodržiavania podmienok medzinárodnej finančnej pomoci, sa odkladá o niekoľko dní.

Pre agentúru Reuters to potvrdil v nedeľu nemenovaný predstaviteľ EÚ. Dôvodom je hospitalizácia nového gréckeho premiéra a nastupujúceho ministra financií.

Predstavitelia EÚ, Európskej centrálnej banky (ECB) a Medzinárodného menového fondu (MMF) mali v Aténach rokovať s premiérom Antonisom Samarasom a ministrom financií Vassilisom Rapanosom po tom, čo v Grécku minulý týždeň po opakovaných parlamentných voľbách vznikla nová koaličná vláda.

Grécky premiér a minister financií sa pre zdravotné dôvody nezúčastnia ani na tohtotýždňovom summite lídrov EÚ. Nový termín návštevy medzinárodných inšpektorov má byť známy do niekoľkých dní.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Antónis SamarásAntonis SamarasVassilís Rápanos