Jana Kirschner zverejnila singel Sama

Deň matiek: Ktoré známe mamičky ho oslávia po prvý
Jana Kirschner Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská speváčka Jana Kirschner zverejnila singel s názvom Sama.

Tridsaťštyriročná interpretka nahrala pieseň s projektom Moruša, s ktorým tiež pripravuje turné k očakávanej štúdiovke rozdelenej na dve časti – Biela a Čierna.

Pieseň som zložila ja a bola to moja prvá skladba na tento projekt. Po mesiacoch ticha a materskej dovolenky. Text vznikol zároveň s hudbou. Bola to jedna z tých skladieb, ktoré k človeku prídu naraz a už sa s nimi potom nemusí trápiť,“ prezradila Kirschner.

V rámci projektu Moruša sa stretli viacerí hudobníci ako napríklad Eddie Stevens, Rob Mullarkey, Tom Skinner, Nathaniel Keen, Miloš Valent, Boris Lenko, Marcel Comendant či Branislav Dugovič. Podľa speváčky sa všetci v štúdiu stretli len raz a to práve pri nahrávaní spomínanej piesne.

‚Skladba Sama je pre mňa vzácna a ako singel sme si ju vybrali preto, že z nej doslova kypí energia. Nahrávali sme ju všetci naraz a bol to jediný okamih, kedy sa všetci muzikanti stretli v štúdiu. Bolo to čarovné, nik nevedel, čo sa hrá, no po vypočutí sme zistili, že to všetko dáva dokonalý zmysel. Bolo to ako nečakaná letná búrka. Spevy sme nahrávali vo skvelom poľskom štúdiu vo Wisle, v horách na slovensko-poľských hraniciach. Každý deň sme do štúdia išli pešo lesom asi hodinu. Verím, že sa pieseň bude poslucháčom páčiť. Je v nej radosť aj smútok a dokonale predstavuje ducha celého albumu,“ vyhlásila. Prvá časť albumu projektu Moruša s názvom Biela by mala vyjsť 15. novembra.

Video: Ukážka z piesne Sama

Niekoľkonásobná Zlatá slávica Jana Kirschner má na konte hity ako Modrá, Žienka domáca, Pokoj v duši či Bude mi lehká zem, na ktorom spolupracovala s Michalom Horáčkom a Petrom Hapkom. Dosiaľ vydala šesť štúdiových albumov a jednu výberovku.

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana Kirschner