Na Pohode prerezali stovkám áut gumy, nepomohla ani rezerva

Bažant Pohoda 2015
Pohoďáci balia, skončil sa 19. ročník Pohody (12. júl 2015). Foto: SITA/Robert Tappert

TRENČIN 12. júla (WEBNOVINY) – Návštevníkom Pohody pred odchodom z najväčšieho slovenského hudobného festivalu nadránom poprerezávali gumy na autách.

Podľa svedkov išlo o vyše stovku automobilov a situáciu momentálne rieši polícia, ktorá postupne prijíma ďalšie oznámenia. Útočník, či prípadní útočníci, prerezali na autách viacero gúm, aby návštevníkom nepomohla ani rezerva.

Obrazom: Bažant Pohoda 2015

Pohoda je najväčším slovenským hudobným festivalom. Koná sa v Trenčíne, a to už 19. rok, z toho od roku 2004 na miestnom letisku. Zakladateľom festivalu je Michal Kaščák, spevák hudobnej legendy z 80. rokov, trenčianskej kapely Bez Ladu a Skladu. V súčasnosti ho navštevuje okolo 30-tisíc ľudí.

„Po tom, čo sme zistili, že sa niečo takéto udialo, sprístupnili sme priestor letiska odťahovej službe. Po niekoľkých hodinách bola situácia vyriešená. Napriek tejto zlej správe a nepochopiteľnému skutku nás potešilo, že si poškodení ľudia navzájom pomáhali, čo len umocnilo charakter nášho festivalu,” uviedli v stanovisku pre agentúru SITA organizátori festivalu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Kaščák