Najstarší študent Univerzity tretieho veku má 88 rokov

Noviny, dôchodcovia
Foto: Ilustračné foto SITA, AP

BRATISLAVA 15. októbra (WEBNOVINY) – Na Univerzite Komenského v Bratislave v stredu 16. októbra zažijú netradičnú imatrikuláciu.

Do radov študentov najväčšej a najstaršej slovenskej univerzity sa zaradí 245 poslucháčov Univerzity tretieho veku.

Najmladší študent má 50 rokov, najstaršia poslucháčka 88 rokov. Agentúru SITA informovala hovorkyňa UK Andrea Földváryová.

Záujem seniorov o účasť dvojnásobne prevyšuje kapacitné možnosti Univerzity tretieho veku. V súčasnosti ju navštevuje takmer 1 800 poslucháčov, z nich približne 90 percent tvoria ženy. „Študenti Univerzity tretieho veku patria medzi najvzornejších a najlepších poslucháčov. Odpoveď na otázku, prečo je tomu tak, je jednoduchá. Pretože sa vzdelávať nepotrebujú, ale chcú,“ hovorí riaditeľka Centra ďalšieho vzdelávania UK Janka Chládecká.

V akademickom roku 2013/2014 prejavili študenti – seniori najväčší záujem o dejiny a pamiatky Bratislavy, svetové kultúrne a prírodne dedičstvo UNESCO, reálie Talianska či históriu a kultúru Rakúska. V tomto roku ponúkla Univerzita tretieho veku študentom aj nové odbory – expresívne terapie, dejiny literatúry či rozvoj podnikateľských zručností. Imatrikulácia nových poslucháčov Univerzity tretieho veku na Univerzite Komenského v Bratislave sa uskutoční v stredu 16. októbra o 14:00 v Aule Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UK Univerzita Komenského v Bratislave