Predskokanom Guns N' Roses bude aj Arakain a Lucie Bílá

Rose
Spevák skupiny Guna N´Roses Axl Rose. Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) –

Bonusový deň festivalu Topfest

Najlacnejšie vstupenky na prvý slovenský koncert kultovej formácie Guns N‘ Roses sa predávajú za 20 eur. Ide o kategóriu zadné státie, ktorá bude od pódia najviac vzdialená. Lístky na státie v strednom sektore sa dajú v sieti Ticketportal kúpiť za 39 eur a vstupenky s V.I.P. státím najbližšie pri pódiu za 59 eur. V predaji sú aj lístky na sedenie v sektore Gold tribune, ktoré stoja 129 eur, vstupenky v sektore Platinum tribune za 199 eur a lístky pre vozičkárov so sprievodom za 40 eur.

Koncert americkej kapely bude veľkolepým finále bonusového dňa festivalu Topfest pod názvom Topfest PLUS. Ľudia si zároveň za 60 eur môžu kúpiť spoločnú vstupenku na Topfest s lístkom na koncert Guns N‘ Roses v kategórii státie.
Lucie Bílá
Foto: Ilustračné foto SITA/Ľudovít Vaniher

Okrem slovenských skupín Dorian Gray a Siempre Lukáša Adamca bude predskokanom legendárnej americkej formácie Guns N‘ Roses na jej koncerte v Piešťanoch aj česká formácia Arakain a speváčka Lucie Bílá.

Agentúru SITA o tom v stredu informoval PR manažér podujatia Ján Kakaščík. Skupina Arakain, ktorá v tomto roku oslavuje 30 rokov na scéne veľkolepým turné, fanúšikom predstaví svoj aktuálny program. V piatok 13. júla sa k nej v Piešťanoch pridá Lucie Bílá, ktorá ako 19-ročná ešte pod pôvodným menom Hana Zaňáková v tejto kapele začínala svoju hudobnú kariéru.

Najpopulárnejšia česká speváčka svoje pôsobenie medzi potetovanými chlapcami síce uzavrela v roku 1987, pravidelne sa však zúčastňovala na výročných koncertoch. Po 25 rokoch rolu rockerky v koženom oblečení opäť oprášila, tentoraz nielen jednorazovo. Pozvanie prijala na celú koncertnú šnúru pri príležitosti významného jubilea metalovej formácie.

„Arakain pre mňa znamená prvú lásku, ku ktorej sa človek rád vracia, vďaka nemu som zistila, ako používať tvrdším spôsobom hlasivky a čo to znamená mať v sále živé publikum,“ povedala pred začiatkom ich spoločného českého turné Lucie Bílá.

Medzičasom sa zostava Arakainu obmenila. Aleša Brichtu, ktorý bol na čele kapely 20 rokov, nahradil najprv Petr Kolář, od roku 2005 je spevákom charizmatický Jan Toužimský. V skupine ďalej pôsobia gitaristi Miroslav Mach a Jiří Urban, ktorý je v zostave posledným zo zakladajúcich členov, basgitarista Zdeněk Kub a bubeník Lukáš Doksanský. Arakain má za tri dekády svojej existencie na konte 15 štúdiových albumov, ostatný s názvom Homo Sapiens..? vyšiel v marci 2011. Za päť predošlých nahrávok získala kapela Zlaté platne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucie Bílá