Aktualizované: Most-Híd chce predčasné voľby, bude rokovať s koaličnými partnermi

MOST HÍD: bugar
Predseda strany Most-Híd Béla Bugár (uprostred) odchádza zo zasadnutia Republikovej rady strany Most-Híd k aktuálnej situácii v koalícii na Úrad vlády SR, aby informoval o výsledkoch zasadnutia koaličných partnerov. Bratislava, 12. marec 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 12. marca 23:49

BRATISLAVA 12. marca (WebNoviny.sk) – Strana Most-Híd bude rokovať s koaličnými stranami o predčasných voľbách. Rozhodla o tom v pondelok Republiková rada strany. Informoval o tom predseda strany Béla Bugár.

„Republiková rada strany Most-Híd poveruje jej vedenie na čele s predsedom Bélom Bugárom s koaličnými partnermi o možnostiach predčasných volieb,“ povedal po viac ako osem hodinovom rokovaní republikovej rady Mosta Híd Béla Bugár.

Fico sa odmietol dohodnúť

Vyplýva to z prijatého uznesenia, v ktorom sa tiež píše, že v prípade neúspešných rokovaní, Most vystúpi z koalície.

„Premiér sa odmietol dohodnúť o predčasných voľbách, teraz budeme mať vôľu rokovať ešte s koaličnou SNS, dovtedy nevieme povedať ako dopadne,“ dodal Bugár s tým, že podľa Mosta-Híd by súčasnú situáciu vyriešili iba predčasné voľby.

Bugár je presvedčený, že predčasné voľby by mali byť skôr ako v novembri, kedy sa uskutočnia komunálne voľby. Podľa neho sa má vládna koalícia rozhodnúť, že budú predčasné voľby a kedy budú.

Veľmi ťažké rokovania

Dohodnúť sa je podľa Bugára dobré, lebo ak sa nedohodnú, aj vtedy môže padnúť vláda, ale potom rozhoduje prezident.

„Ak dôjde k dohode o predčasných voľbách, naši ministri zostanú vo vláde, aj pani ministerka Žitňanská,“ povedal. Na otázku novinárov, či by Most-Híd podporil opozičný návrh na vyslovenie nedôvery vláde povedal, že „tam ešte nie sú“.

Podľa Bugára Slovensko zažíva veľmi ťažké obdobie a práve preto sa jeho strana k tomu postavila zodpovedne. „Mali sme veľmi ťažké rokovania,“ povedal. Podľa neho v pondelok rozhodovala Republiková rada na základe jednotlivých odporúčaní delegátov z jednotlivých okresov. „Od soboty sme intenzívne rokovali s koaličnými partnermi, aj v rámci strany. Most-Híd sa k tomu postavil zodpovedne, neobviňovali sme, reagovali sme zodpovedne,“ uviedol.

Bugár pripomenul, že Most-Híd docielil odchod Viliama Jasaňa aj Márie Troškovej z úradu vlády. Rovnako vyzdvihol, že v pondelok podal demisiu minister vnútra Robert Kaliňák.

 

 

 

 

 

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárJán KuciakRobert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie Most-HídSMER-SD