Bratislava má 41 nových infikovaných, ale nie je to najviac. COVID-19 sa rozšíril aj v inom okrese Slovenska

Koronavírus

Testy v nedeľu na Slovensku odhalili 265 prípadov ochorenia COVID-19 a laboratóriá otestovali 1954 vzoriek. Až 41 nových infikovaných pribudlo v Bratislave, ale v rámci Slovenska to nie je najviac.

Ohnisko nákazy v dvoch podnikoch

Vyšší denný prírastok zaznamenal Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Dolný Kubín, a to najmä v okrese Námestovo, kde ich bolo 70, jedenásť pozitívnych testov mal okres Tvrdošín.

Viac o téme: Koronavírus

„Väčšina pozitívne testovaných osôb bola zaznamenaná v dvoch výrobných podnikoch,“ informovali dolnokubínski hygienici s tým, že osoby sa nachádzajú v domácej izolácii, rovnako aj ich úzke kontakty, ktoré budú v najbližších dňoch testované.

Podniky aktuálne fungujú podľa vypracovaných krízových plánov a RÚVZ Dolný Kubín v spolupráci si ich vedením nastavuje potrebné protiepidemické opatrenia. Tie boli už vydané aj pre všetky spomínané okresy, pretože na semafore sú zafarbené načerveno.

Študenti otestovaní na lekárskej fakulte

Početnejšie prípady s COVID-19 hlási aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Martine. „Prevažnú väčšinu tvoria študenti, ktorých testuje lekárska fakulta a pozitívne osoby sú v izolácii na osobitnom poschodí na internáte,“ informovali.

Za posledných sedem dní u nás pribudlo až 2587 prípadov nového koronavírusu (nedeľa – 265, sobota – 478, piatok – 552, štvrtok – 419, streda – 360, utorok – 338, pondelok – 175) a aktívnych prípadov máme aktuálne 5086.

V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 197 pacientov. „Potvrdené ochorenie COVID-19 má 168 z nich, na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) je 16 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 15 pacientov,“ priblížil v pondelok rezort zdravotníctva.

Krízový štát v pondelok ohlási nové opatrenia. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) nevylučuje, že sa úplne zakážu všetky hromadné podujatia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom