Koronavírus: Na Slovensku pribudli desiatky nakazených, najviac pozitívne testovaných bolo v okrese Prešov

Koronavírus, test
Foto: ilustračné, SITA/AP.
  • aktualizované 9. júla 10:58

Za posledný deň (streda) na Slovensku pribudlo 53 prípadov nového koronavírusu. Ako informuje ministerstvo zdravotníctva je medzi nimi 31 mužov, 22 žien a sú vo veku od jedného do 89 rokov.

„Príliš veľa na to, aby sme sa naďalej mohli spoliehať len na zodpovednosť ľudí. Bohužiaľ,“ konštatoval premiér Igor Matovič (OĽaNO) na sociálnej sieti Facebook. Vyšší denný prírastok sme mali naposledy 22. apríla, kedy ich bolo 81.

Najviac nových prípadov má okres Prešov

V stredu otestovali 2284 ľudí a počet testov na Slovensku sa už dostal na číslo 223 778.

Viac o téme: Koronavírus

V stredu pribudlo 12 nových prípadov v okrese Prešov, zhodne po deväť v okresoch Bratislava a Čadca a päť v okrese Košice. Tri nové prípady eviduje okres Trebišov, po dva Košice-okolie, Piešťany a Sabinov. Po jednom novom prípade zaznamenali okresy Dunajská Streda, Gelnica, Malacky, Martin, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Senec, Spišská Nová Ves a Šaľa.

Celkový počet infikovaných od začiatku pandémie tak stúpol na 1851. V súvislosti s novými prípadmi ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že situácia je pod kontrolou. „Regionálne úrady verejného zdravotníctva majú podchytené ohniská a nastavené sú protiepidemické opatrenia,“ píše na sociálnej sieti Facebook a dodáva, že situáciu priebežne monitorujú.

Na JIS sú traja pacienti

V súvislosti s koronavírusom je na Slovensku hospitalizovaných 10 ľudí. „U siedmich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené, na JIS sú traja pacienti a na umelej pľúcnej ventilácii jeden,“ uviedlo ministerstvo zdravotníctva.

Celkový počet vyliečených pacientov od začiatku pandémie vzrástol o štyroch na 1477. „Z nich 201 bolo hospitalizovaných a 1276 sa vyliečilo v domácej izolácii,“ priblížil rezort zdravotníctva.

Za posledných sedem dní na Slovensku pribudlo 151 pozitívnych testov (streda – 53, utorok – 31, pondelok – 2, nedeľa – 1 ,sobota – 15, piatok – 29, štvrtok – 20).

Slovensko už dlhodobo neeviduje žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na ochorenie Covid-19 a stále ich tak máme 28.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom