Koronavírus: Na Slovensku pribudlo viac vyliečených ako nakazených, urobili takmer 900 testov

Koronavírus, test
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 7. júla 9:43

Za posledný deň (pondelok) na Slovensku pribudli dva prípady nového koronavírusu. „Pozitívny výsledok mali dve ženy, ktoré sa podrobili testom v okresoch Nové Mesto nad Váhom a Bratislava,“ uviedlo ministerstvo zdravotníctva. Celkový počet infikovaných od začiatku pandémie tak stúpol na 1767.

Na JIS sú traja pacienti

V pondelok otestovali 873 ľudí a počet testov na Slovensku sa už dostal na číslo 219 269. V súvislosti s koronavírusom sa počet hospitalizovaných zvýšil o jedného na 12.

Viac o téme: Koronavírus

Ako informoval rezort zdravotníctva u deviatich bolo ochorenie Covid-19 potvrdené, na JIS sú traja pacienti a na umelej pľúcnej ventilácii traja.

Za posledný týždeň 100 prípadov

Celkový počet vyliečených pacientov od začiatku pandémie vzrástol o siedmich na 1466. „Z nich 201 bolo hospitalizovaných a 1272 sa vyliečilo v domácej izolácii,“ priblížilo ministerstvo zdravotníctva

Za posledných sedem dní na Slovensku pribudlo 100 pozitívnych testov (pondelok – 2, nedeľa – 1 ,sobota – 15, piatok – 29, štvrtok – 20, streda – 13, utorok – 20).

Slovensko už dlhodobo neeviduje žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na ochorenie Covid-19 a stále ich tak máme 28.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom