Pop-art party na počesť Warhola

Andy Warhola
Medzilaborce a Múzeum moderného umenia Andyho Warhola dnes navštívi starší brat kráľa pop-artu John Warhola. Medzilaborce, 10. september 2007. Foto: SITA/Kvetoslava Mudríková

KOŠICE 4. augusta (WEBNOVINY) – Pripomenúť si kráľa pop-artu Andyho Warhola je hlavným cieľom kreatívneho podujatia, ktoré sa bude konať v piatok podvečer v Košiciach. Dominikánske námestie ožije v štýle The Factory – pop-artovými tvorivými dielňami, koncertom Chiki liki tua a stretnú sa tu aj Warholovi dvojníci.

Námestie pred dominikánskym kostolom sa stane kreatívnou dielňou, miestom umenia a hudby zo 70. a 80. rokov 20. storočia. Predtlačené čiernobiele plagáty v štýle jeho diel si každý bude môcť domaľovať farbami podľa vlastnej fantázie.

„Najväčším zážitkom bude mobilná pojazdná galéria. Pôjde o projekciu diel Andyho Warhola, nachádzajúcich sa v Mihal gallery, ktorá sa bude premietať na fasádu budovy,“ informovala manažérka združenia Košice – Turizmus Lenka Zajacová.

Oslavu narodenín Andyho Warhola, ktorý by sa 6. augusta dožil 83 rokov, spestria aj vybrané reštaurácie, ktoré budú ponúkať jedinečné špeciálne warholovské menu a drinky.

Andy Warhol sa narodil v Pittsburghu v Pensylvánii a bol synom prisťahovalcov rusínskej národnosti z dediny Miková na severovýchode Slovenska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andy Warhol