Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pjongčang
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/AP.
6. februára 2018 Nezaradené od Webnoviny.skSITA Diskusia()

ZOH Zimná olympiáda 2018 Pjongčang (program a výsledky 13. februára 2018)

Program a výsledky ZOH 2018 (13. február)

  • osem finálových disciplín

Prelink

Slováci v akcii

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia mužov – zjazd (Adam Žampa, Matej Falat)

6.30 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia mužov – slalom (Adam Žampa, Matej Falat)

9.30 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – kvalifikácia žien (Alena Procházková, Barbora Klementová)

10.05 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – kvalifikácia mužov (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)

11.30 h SANE: Jednotlivkyne – 3. a 4. jazda (Katarína Šimoňáková)


1.05 h (časy sú SEČ) CURLING: Zmiešané páry – o 3. miesto

OŠR – Nórsko 8:4 (2:0, 1:0, 0:2, 2:0, 0:2, 1:0, 1:0, 1:0)

2.00 h SNOUBORDING: U-rampa – 1. kolo finále žien

2.30 h SNOUBORDING: U-rampa – 2. kolo finále žien

3.00 h SNOUBORDING: U-rampa – 3. kolo finále žien

1. Chloe Kimová (USA) 98,25 b. (1. kolo 93,75 / 2. kolo 41,50 / 3. kolo 98,25), 2. Liou Ťia-jü (Čína) 89,75 (85,50 / 89,75 / 49,00), 3. Arielle Goldová (USA) 85,75 (10,50 / 74,75 / 85,75), 4. Kelly Clarková (USA) 83,50 (76,25 / 81,75 / 83,50), 5. Cchaj Süe-tchung (Čína) 76,50 (20,50 / 41,25 / 76,50), 6. Haruna Macumotová (Jap.) 70,00 (70,00 / 46,25 / 65,75), 7. Queralt Castelletová (Šp.) 67,75 (59,75 / 67,75 / 43,75), 8. Sena Tomitová (Jap.) 65,25 (65,25 / 34,50 / 60,50)

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia mužov – zjazd

poradie po zjazde: 1. Thomas Dressen (Nem.) 1:19,24 min, 2. Aksel Lund Svindal (Nór.) +0,07 s, 3. Matthias Mayer (Rak) +0,13, 4. Kjetil Jansrud (Nór.) +0,27, 5. Christof Innerhofer (Tal.) +0,53, 6. Peter Fill (Tal.) +0,68, … 51. Adam Žampa (SR) +3,78, 53. Matej Falat (SR) +3,97

5.00 h a 5.56 h SNOUBORDING: U-rampa – 1. kolo kvalifikácie mužov

1. Shaun White (USA) 98,50 b. (1. kolo 93,25 / 2. kolo 98,50), 2. Scotty James (Aus.) 96,75 (89,00 / 96,75), 3. Ajumu Hirano (Jap.) 95,25 (87,50 / 95,25)

6.30 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia mužov – slalom

zjazd + slalomové kolo: 1. Marcel Hirscher (Rak.) 2:06,52 min, 2. Alexis Pinturault (Fr.) +0,23 s, 3. Victor Muffat-Jeandet (Fr.) +1,02, 4. Marco Schwarz (Rak.) +1,35, 5. Ted Ligety (USA) +1,45, 6. Thomas Mermillod Blondin (Fr.) +1,50, 7. Kjetil Jansrud (Nór.) +2,15, 8. Štefan Hadalin (Slovin.) +2,42, … 22. Adam Žampa (SR) +4,58, … Matej Falat (SR) nedokončil slalomové kolo

8.40 h HOKEJŽENY: A-skupina

Kanada – Fínsko 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Góly: 1. Agostová-Marcianová, 18. Poulinová, 29. Daoustová, 39. Saulnierová – 48. Väliläová
Vylúčené: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Allenová, Szkolová – Leclerc (všetky USA), Johanssonová (Švéd.)

9.30 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – kvalifikácia žien

1. Stina Nilssonová (Nór.) 3:08,74 min, 2. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) +0,39 s, 3. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +3,56, … 31. Alena Procházková (SR) +15,87, 53. Barbora Klementová (SR) +29,26 – nepostúpili do štvrťfinále

10.05 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – kvalifikácia mužov

1. Ristomatti Hakola (Fín.) 3:05,54 min, 2. Johannes Hösflot Klaebo (Nór.) +0,19 s, 3. Alexander Bolšunov (OŠR) +1,66, … 25. Peter Mlynár (SR) +8,28 – postúpil do štvrťfinále, … 57. Andrej Segeč (SR) +16,30, 62. Miroslav Šulek (SR) +20,20 – obaja nepostúpili

11.00 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Štvrťfinále žien na 500 m

1. Arianna Fontanová (Tal.), Elise Christieová (V. Brit.), Sofia Prosvirnovová (OŠR), Čchü Čchun-jü (Čína)

11.26 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Rozjazdy mužov na 1000 m

víťazi rozjázd: John-Henry Krueger (USA), Lim Hjo-džun (Kór. rep.), Samuel Girard (Kan.), Sjinkie Knegt, Charles Hamelin (Kan.) 1:23,407 min /olympijský rekord/, Itzhak de Laat (Hol.), Hwang Dä-hon (Kór. rep.), Sándor Liu Šaolin (Maď.)

11.30 h SANE: Jednotlivkyne – 3. a 4. jazda

konečné poradie po štyroch jazdách: 1. Natalie Geisenbergerová 3:05,232 min, 2. Dajana Eitbergerová (obe Nem.) 3:05,599, 3. Alex Goughová (Kan.) 3:05,644, 4. Tatjana Hüfnerová (Nem.) 3:05,713, 5. Kimberley McRaeová (Kan.) 3:05,878, 6. Erin Hamlinová (USA) 3:05,912, 7. Raluca Stramaturarová (Rum.) 3:06,288, 8. Aileen Christina Frischová (Kór. rep.) 3:06,400, … 23. Katarína Šimoňáková (SR) 2:22,572 – absolvovala tri jazdy

12.00 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – štvrťfinále žien

12.00 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE: Preteky mužov na 1500 m

1. Kjeld Nuis 1:44,01 min, 2. Patrick Roest (obaja Hol.) +0,85 s, 3. Kim Min-suk (Kór. rep.) +0,92, 4. Haralds Silovs (Lot.) +1,24, 5. Takuro Oda (Jap.) +1,43, 6. Bart Swings (Belg.) +1,48, 7. Sindre Henriksen (Nór.) +1,63, 8. Joey Mantia (USA) +1,85

12.05 h CURLING: Zmiešané páry – finále

Kanada – Švajčiarsko 10:3 po 6. zmene (2:0, 0:2, 4:0, 0:1, 2:0, 2:0, X, X)

12.11 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Semifinále žien na 500 m

1. semifinále: 1. Čchoi Min-ťeong (Kór. rep.) 42,422 s / olympijský rekord), 2. Arianna Fontanaová (Tal.) 42,635, 3. Sofia Prosvirnovová (OŠR) 43,219

2. semifinále: 1. Yara van Kerjhofová (Hol.) 43,182 s, 2. Elise Christievoá (V. Brit.) 43,184, 3. Kim Boutinová (Kan.) 43,234

12.25 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – štvrťfinále mužov

1. štvrťfinále: 1. Johannes Hoesflot Klaebo (Nór.) 3:11,09 min, 2. Teodor Peterson (Švéd.) +1,14 s, 3. Richard Jouve (Fr.) +1,31

2. štvrťfinále: 1. Federico Pellegrino (Tal.) 3:10,55 min, 2. Paal Golberg (Nór.) +0,52 s, 3. Calle Halfvarsson (Švéd.) +1,40

3. štvrťfinále: 1. Alexander Bolšunov (OŠR) 3:08,45 min, 2. Ristomatti Hakola +0,96 s, 3. Iivo Niskanen (obaja Fín.) +3,75

4. štvrťfinále: 1. Oskar Svensson (Švéd.) 3:08,77 min, 2. Emil Iversen (Nór.) +1,44 s, 3. Len Väljas (Kan.) +2,10, 4. Alexander Panžinskij (OŠR) +2,38, 5. Peter Mlynár (SR) +7,0, 6. Sebastian Eisenlauer (Nem) +7,45

5. štvrťfinále: 1. Martti Jylhä (Fín.) 3:17,46 min, 2. Baptiste Gros (Fr.) +1,16 s, 3. Thomas Bing (Nem.) +1,18

12.32 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Semifinále štafiet mužov na 5000 m

1. semifinále: 1. Čína 6:36,605 min, 2. Kanada 6:41,042, 3. Kazachstan 6:47,727

2. semifinále: 1. Kórejská republika 6:34,510 /olympijský rekord/, 2. Maďarsko 6:34,866, 3. USA 6:36,867

12.55 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – semifinále žien

13.05 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – semifinále mužov

13.10 h HOKEJŽENY: A-skupina

USA – OŠR 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Góly: 32. a 32. Lamoureuxová-Davidsonová, 9. Bellamyová, 35. Marvinová, 59. Brandtová
Vylúčené: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Arianová-Lortieová (Kan.), Granová – Svobodová, Tauriainenová

13.11 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Finále žien na 500 m

1. Arianne Fontanová (Tal.) 42,569 s, 2. Yara van Kerkhofová (Hol.) 43,256, 3. Kim Boutinová (Kan.) 43,881, 4. Elise Christieová (V. Brit.) 1:23,063 min, 5. Čchoi Min-ťeong (Kór. rep.) – penalizácia, pretekárku neklasifikovali

13.25 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – finále žien

1. Stina Nilssonová (Švéd.) 3:03,84 min, 2. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) +3,03, 3. Julia Belorukovová +3,37 s, 4. Natalia Nepriajevová (obe OŠR) +9,14, 5. Hanna Falková (Švéd.) +11,16, 6. Jessica Digginsová (USA) +11,23

13.34 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – finále mužov

1. Johannes Hoesflot Klaebo (Nór.) 3:05,75 min, 2. Federico Pellegrino (Tal.) +1,34 s, 3. Alexander Bolšunov (OŠR) +1,36, 4. Paal Golberg (Nór.) +3,81, 5. Oskar Svensson (Švéd.) +7,73, 6. Ristomatti Hakola (Fín.) +20,72

Odporúčané články

Žiga Jeglič s dištancom na osem mesiacov pre doping počas ZOH 2018 v Pjongčangu Vláda zhodnotila ZOH v Pojngčangu, pre Slovensko bola najúspešnejšia v histórii

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Nezaradené

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies