Dablérku Angeliny Jolie odpočúvali, ide s tým na súd

Herečka Angelina Jolie
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 19. júna (WEBNOVINY) – Medzinárodná mediálna spoločnosť News Corporation čelí žalobe za nezákonné sledovanie telefónnej komunikácie, ktorú podala dablérka americkej herečky Angeliny Jolie.

Eunice Huthart, ktorá s Jolie spolupracovala na filmoch Wanted (2008), Pán a Pani Smithovci (2005) a Lara Croft: Tomb Raider (2001), v žalobe uvádza, že sa jej počas rokov 2004 až 2005 strácali hlasové správy.

Podľa dokumentov okresného súdu v Los Angeles novinári zverejnili ukradnuté informácie určené Huthart v periodikách patriacich News Corporation. V správach Jolie uvádzala rôzne podrobnosti týkajúce sa jej práce. Tieto správy však Huthart nikdy neprijala.

Poškodená dodala, že mala problémy s komunikáciou aj s členmi rodiny a priateľmi. V jednom prípade dokonca nemohla utešiť svoju dcéru, ktorej sa nepodarilo informovať ju o problémoch so šikanou v škole.

Skutočnosť, že neodpovedá na správy, jej vyčítal aj manžel. Huthart je však presvedčená, že jej telefónnu komunikáciu sledovali pre získanie informácií o slávnej herečke.

Taktiež prezradila, že jej meno, telefónne číslo a iné osobné informácie mal vo svojich poznámkach k dispozícii súkromný detektív Glenn Mulcaire, ktorý pracoval pre News of the World patriace News Corporation a ktorého v roku 2007 uväznili pre nezákonné odpočúvanie asistentov štátnych predstaviteľov.

Ide o vôbec prvé obvinenie spoločnosti v USA od vypuknutia škandálu odpočúvania telefonátov vo Veľkej Británii, v dôsledku ktorého musel po 168 rokoch ukončiť činnosť bulvárny nedeľník News of the World. Hovorca News Corporation sa k súčasnej kauze odmietol vyjadriť.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.bbc.co.uk a agentúry Reuters.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina Jolie