Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Marit Bjorgenová
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Nórka Marit Bjorgenová oslavuje so spolupretekárkami prvenstvo v štafete 4x5 km na ZOH 2018 v Pjongčangu. 17. február 2018 Foto: SITA/AP
7. februára 2018 Nezaradené od Webnoviny.skSITA Diskusia()

ZOH 2018 v Pjongčangu: Beh na lyžiach

PJONGČANG 7. februára (WebNoviny.sk) – Program a výsledky behu na lyžiach v rámci XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu (všetky časy sú SEČ, v Pjongčangu je o osem hodín viac).

Prelink

 

Slovensko reprezentujú:

muži: Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek

ženy: Alena Procházková, Barbora Klementová

Beh na lyžiach na ZOH 2018 v Pjongčangu

  • Bežecké centrum Alpensia

sobota 10. februára

Skiatlon žien na 7,5+7,5 km klasickou a voľnou technikou

1. Charlotte Kallová (Švéd.) 40:44,9 min, 2. Marit Björgenová (Nór.) +7,8 s, 3. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +10,1, 4. Ebba Anderssonová (Švéd.) +10,9, 5. Jessica Digginsová (USA) +14,7, 6. Nathalie von Siebethalová (Švaj.) +17,6, 7. Teresa Stadloberová (Rak.) +26,6, 8. Natalia Nepriajevová (OŠR) +33,0

nedeľa 11. februára

Skiatlon mužov na 15+15 km klasickou a voľnou technikou

1. Simen Hegstad Krüger 1:16:20,0 h, 2. Martin Johnsrud Sundby +8,0 s, 3. Hans Christer Holund (všetci Nór.) +9,9, 4. Denis Spicov (OŠR) +12,7, 5. Maurice Manificat (Fr.) +14,2, 6. Dario Cologna +25,1, 7. Andrew Musgrave (V. Brit.) +25,7, 8. Alex Harvey +33,4

utorok 13. februára

Šprint klasickou technikou – kvalifikácia žien 

1. Stina Nilssonová (Nór.) 3:08,74 min, 2. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) +0,39 s, 3. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +3,56, … 31. Alena Procházková (SR) +15,87, 53. Barbora Klementová (SR) +29,26 – nepostúpili do štvrťfinále

Šprint klasickou technikou – semifinále žien

Šprint klasickou technikou – štvrťfinále žien

Šprint klasickou technikou – finále žien

1. Stina Nilssonová (Švéd.) 3:03,84 min, 2. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) +3,03, 3. Julia Belorukovová +3,37 s, 4. Natalia Nepriajevová (obe OŠR) +9,14, 5. Hanna Falková (Švéd.) +11,16, 6. Jessica Digginsová (USA) +11,23

Šprint klasickou technikou – kvalifikácia mužov 

1. Ristomatti Hakola (Fín.) 3:05,54 min, 2. Johannes Hösflot Klaebo (Nór.) +0,19 s, 3. Alexander Bolšunov (OŠR) +1,66, … 25. Peter Mlynár (SR) +8,28 – postúpil do štvrťfinále, … 57. Andrej Segeč (SR) +16,30, 62. Miroslav Šulek (SR) +20,20 – obaja nepostúpili

Šprint klasickou technikou – štvrťfinále mužov 

4. štvrťfinále: 1. Oskar Svensson (Švéd.) 3:08,77 min, 2. Emil Iversen (Nór.) +1,44 s, 3. Len Väljas (Kan.) +2,10, 4. Alexander Panžinskij (OŠR) +2,38, 5. Peter Mlynár (SR) +7,0, 6. Sebastian Eisenlauer (Nem) +7,45

Šprint klasickou technikou – semifinále mužov 

Šprint klasickou technikou – finále mužov

1. Johannes Hoesflot Klaebo (Nór.) 3:05,75 min, 2. Federico Pellegrino (Tal.) +1,34 s, 3. Alexander Bolšunov (OŠR) +1,36, 4. Paal Golberg (Nór.) +3,81, 5. Oskar Svensson (Švéd.) +7,73, 6. Ristomatti Hakola (Fín.) +20,72

štvrtok 15. februára

Ženy na 10 km voľnou technikou

1. Ranghild Hagová (Nór.) 25:00,5 min, 2. Charlotte Kallová (Švéd.) +20,3 s, 3. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) a Marit Björgenová (Nór.) obe +31,9, 5. Jessica Digginsová (USA) +35,2, 6. Nathalie von Siebenthalová (Švaj.) +49,8, 7. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) +1:05,5 min, … 58. Alena Prochádzková (SR) +3,59,0

piatok 16. februára

Muži na 15 km voľnou technikou

1. Dario Cologna (Švaj.) 33:43,9 min, 2. Simen Hegstad Krüger (Nór.) +18,3 s, 3. Denis Spicov (OŠR) +23,0, 4. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) +24,9, 5. Maurice Manificat (Fr.) +27,0, 6. Hans Christer Holund (Nór.) +34,5, 7. Alex Harvey (Kan.) +35,5, 8. Marcus Hellner (Švéd.) +38,7, … 67. Peter Mlynár +4:02,3 min,… 80. Miroslav Šulek +5:00,1,… 88. Andrej Segeč (všetci SR) +5:29,5

sobota 17. februára

Štafeta žien na 4×5 km

1. Nórsko (Ingvild Flugstad Östbergová, Astrid Uhrenholdt Jacobsenová, Ranghild Hagová, Marit Björgenová) 51:24,3, 2. Švédsko (Anna Haagová, Charlotte Kallová, Ebba Anderssonová, Stina Nilssonová) +2 s, 3. OŠR (Natalia Nepriajevová, Julia Belorukovová, Anastasia Sedová, Anna Nechajevská) +43,3, 4. Fínsko (Aino-Kaisa Saarinenová, Liisa-Riitta Roponenová, Laura Mononenová, Krista Pärmäkoskiová) +1:02,6 min, 5. USA (Sophie Caldwellová, Sadie Bjornsenová, Kikkan Randallová, Jessica Digginsová) +1:20,5, 6. Nemecko (Stefanie Böhlerová), Katharina Hennigová, Victoria Carlová, Sandra Ringwaldová) +1:49,4, 7. Švajčiarsko (Laurien vad der Graaffová, Nadine Fähndrichová, Nathalie von Siebenthalová, Lydia Hiernickelová) +1:51,5, 8. Slovinsko (Anamarija Lampičová, Katja Višnarová, Alenka Čebašeková, Vesna Fabjanová) +2:31,4

nedeľa 18. februára

Štafeta mužov na 4×10 km (7.15)

1. Nórsko (Didrik Tönseth, Martin Johnsrud Sundby, Simen Hegstad Krüger, Johannes Hoesflot Klaebo) 1:33:04,9 h, 2. OŠR (Andrej Larkov, Alexander Bolšunov, Alexej Červotkin, Denis Spitsov) +9,4 s, 3. Francúzsko (Jean-Marc Gaillard, Maurice Manificat, Clément Parisse, Adrien Backscheider) +36,9, 4. Fínsko (Perttu Hyvarinen, Iivo Niskanen, Matti Heikkinen, Lari Lehtonen) +1:40,5 min, 5. Švédsko (Jens Burman, Daniel Rickardsson, Marcus Hellner, Calle Halfvarsson) +2:05,6, 6. Nemecko (Andreas Katz, Thomas Bing, Lucas Bögl, Jonas Dobler) +2:08,2, 7. Taliansko (Maicol Rastelli, Francesco de Fabiani, Giandomenico Salvadori, Federico Pellegrino) 2:35,2, 8. Kazachstan (Alexej Poltoranin, Jevgenij Veličko, Vitalij Puchkalo, Denis Volotka) +3:31,4

streda 21. februára

Tímšprint mužov a žien voľnou technikou – semifinále

I. semifinále (ženy): 1. Nórsko (Marit Björgenová, Maiken Caspersenová Fallová) 16:33,28 min, 2. Švajčiarsko (Nadine Fändrichová, Laurien van der Graaffová) +6,55 s, 3. Slovinsko +6,64, 4. Nemecko +18,39 – všetci postúpili do finále, … 9. Slovensko (Alena Procházková, Barbora Klementová) +1:18,86 min – nepostúpili zo semifinále

II. semifinále (ženy): 1. USA (Kikkan Randallová, Jessica Digginsová) 16:22,56 min, 2. Švédsko (Charlotte Kallová, Stina Nilssonová) +0,72 s, 3. Olympijské športovkyne z Ruska +2,07, 4. Fínsko +8,98, 5. Poľsko +12,63, 6. Francúzsko +17,84 – všetci postúpili do finále

I. semifinále (muži): 1. Olympijskí športovci z Ruska (Denis Spicov, Alexandrov Bolšunov) 15:58,84 min, 2. Švédsko (Marcus Hellner, Calle Halfvarsson) +0,15 s, 3. Nemecko +1,71, 4. Fínsko +2,57, 5. Česko +9,94 – všetci postúpili do finále

II. semifinále (muži): 1. Nórsko (Martin Johnsrud Sundby, Johannes Hoesflot Klaebo) 16:03,97 min, 2. Francúzsko (Maurice Mnificat, Richard Jouve) +0,48 s, 3. USA (Erik Bjornsen, Simeon Hamilton) +0,72, 4. Taliansko (Dietmar Noeckler, Federico Pellegrino) +3,22, 5. Kanada (Len Valjas, Alex Harvey) +3,27 – všetci postúpili do finále,… 11. Slovensko (Peter Mlynár, Andrej Segeč) +1:30,15 min – nepostúpili do finále

Tímšprint žien voľnou technikou – finále

1. USA (Kikkan Randallová, Jessica Digginsová) 15:56,47 min, 2. Švédsko (Charlotte Kallová, Stina Nilssonová) +0,19 s, 3. Nórsko (Marit Björgenová, Maiken Caspersen Fallová) +2,97, 4. Švajčiarsko (Nadine Fändrichová, Laurien van der Graaffová) +21,32, 5. Fínsko (Mari Laukkanenová, Krista Pärmäkoskiová) +22,71, 6. Slovinsko (Alenka Čebašeková, Anamarija Lampičová) +31,77, 7. Poľsko (Justyna Kowalczyková, Sylwia Jaskowiecová) +36,01, 8. Francúzsko (Jean Auroreová, Caroline Hugueová) +36,02

Tímšprint mužov voľnou technikou – finále

1. Nórsko (Martin Johnsrud Sundby, Johannes Hoesflot Klaebo) 15:56,26, 2. Olympijskí športovci z Ruska (Denis Spicov, Alexander Bolšunov) +1,71 s, 3. Francúzsko (Maurice Manificat, Richard Jouve) +2,02, 4. Švédsko (Marcus Hellner, Calle Halfvarsson) +3,07, 5. Taliansko (Dietmar Nöckler, Federico Pellegrino) +18,55, 6. USA (Erik Bjornsen, Simeon Hamilton) +20,72, 7. Česko (Martin Jakš, Aleš Razym) +28,57, 8. Kanada (Len Valjas, Alex Harvey) +35,60

sobota 24. februára

Muži na 50 km klasickou technikou s hromadným štartom

1. Iivo Niskanen (Fín.) 2:08:22,1 h, 2. Alexander Bolšunov +18,7 s, 3. Andrej Larkov (obaja OŠR) +2:37,5 min, 4. Alex Harvey (Kan.) +2:43,6, 5. Martin Johnsrud Sundby +2:43,7, 6. Hans Christer Holund (obaja Nór.) +2:50,1, 7. Daniel Rickardsson (Švéd.) +3:50,4, 8. Martin Jakš (ČR) +4:10,5, … 51. Peter Mlynár +17:52,6, 53. Andrej Segeč +19:22,2, Miroslav Šulek (všetci SR) nedokončil

nedeľa 25. februára

Ženy na 30 km klasickou technikou s hromadným štartom

1. Marit Björgenová (Nór.) 1:22:17,6 hod, 2. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +1:49,5 min, 3. Stina Nilsson (Švéd.) +1:58,9, 4. Ingvild Flugstadová Östbergová (Nór.) +2:00,4, 5. Charlotte Kallová (Švéd.) +2:57,2, 6. Kerttu Niskanenová (Fín.) +3:01,6, 7. Jessica Digginsová (USA) +3:37,2, 8. Heidi Wengová (Nór.) +4:07,9, … 36. Alena Procházková (SR) +14:32,4

Odporúčané články

Slovensko podľa prognózy získa v Pjongčangu tri medaily, Kuzminová striebro v stíhačke Vlhová a Velez-Zuzulová spoločne odleteli na olympiádu v Pjongčangu, chcú naplniť vysoké ambície

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Nezaradené

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies